Gospodarze najlepsi w XV Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Gospodarze najlepsi w XV Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

W dniach 6-7 września w Świdniku odbył się Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Była to już XV edycja tych zawodów. W tym roku w zmaganiach udział wzięły: KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, BAS Białystok, Legia Warszawa oraz Avia Świdnik. Najlepsi okazali się gospodarze. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Witold Chwastyniak (trener MKS Avia Świdnik):Miniony weekend był ciężki dla chłopaków, bo uczestniczyliśmy w dwóch turniejach (w Lublinie i w Świdniku – przyp. red.). Zaczęło się od piątku pięciosetówką, więc w sobotę poranne mecze wyglądały fatalnie. Z reszty jestem zadowolony. Jak na ten etap przygotowań nie jest źle, choć przed nami jeszcze wiele elementów do poprawy. Mamy nad czym pracować, lecz jest jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia rozgrywek. Biorę pod uwagę to, że siatkarze są zmęczeni nie tylko grą turniejową, ale też siłownią i pracą na treningach. Pracujemy jeszcze nad wytrzymałością, dlatego trzeba ich zrozumieć i dać czas, bo błędy będą się zdarzały. Nie pracujemy po to, żeby forma przyszła na początku ligi. Naszym celem jest awans, więc będziemy naszą grę ulepszać w trakcie sezonu i dążyć do tego, jak ja to widzę i jak chciałbym, żeby to wyglądało. Większość chłopaków została z tamtego sezonu, jednak rotujemy składem, żeby każdy się poznał. Zawodnicy muszą złapać nowe nawyki. W zasadzie to wszyscy zagrali po równo. W Lublinie wystąpiliśmy w innym zestawieniu. Natomiast w niedzielę, gdzie graliśmy dwa mecze, podzieliłem zespół tak, że jedna siódemka grała rano, a druga po południu. Wyjątkiem był Bartek Misztal, który musiał zagrać dwukrotnie, bo rozchorował się Dawid Wiczkowski. Bartek został bardziej obciążony, ale myślę, że wyjdzie mu to na dobre.

Piotr Maj (trener KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski): – Dla nas to było pierwsze granie przed zbliżającym się sezonem z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Mierzyliśmy się z dwoma finalistami walki o I ligę z poprzedniej kampanii i dwoma pretendentami do I ligi w tym sezonie. Wyniki były mniej istotne. Mecz z BAS-em Białystok z seta na set wyglądał coraz lepiej, natomiast z Avią Świdnik przegraliśmy po tie-breaku. W starciu z Legią Warszawa zabrakło nam już sił, ponieważ graliśmy dwa mecze z rzędu. Jesteśmy też po dosyć ciężkich treningach. Wszyscy moi zawodnicy mieli szansę wykazać się podczas tego turnieju. Zobaczyliśmy nad czym jeszcze musimy popracować. Myślę, że to, co robimy napawa optymizmem i będziemy podążać tą drogą. Za dwa tygodnie zgramy w Kozienicach. Mam nadzieję, że tam nasza forma będzie lepsza i, że w pierwszym inauguracyjnym meczu zaczniemy prezentować swoją siatkówkę.

WYNIKI XV MEMORIAŁU TRAGICZNIE ZMARŁYCH SIATKARZY AVII ŚWIDNIK

SOBOTA
BAS Białystok – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0
MKS Avia Świdnik – Legia Warszawa 3:1

NIEDZIELA
Legia Warszawa – BAS Białystok 0:3
MKS Avia Świdnik –  KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2
KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Legia Warszawa 1:3
MKS Avia Świdnik – BAS Białystok 3:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XV MEMORIAŁU TRAGICZNIE ZMARŁYCH SIATKARZY AVII ŚWIDNIK

1. MKS Avia Świdnik
2. BAS Białystok
3. Legia Warszawa
4. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski

SKŁADY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Avia: Marcin Kurek, Jakub Guz, Maciej Sajdak, Artur Sługocki, Bartłomiej Żywno, Paweł Rejowski, Rafał Obermeler, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Tomasz Kusior, Bartłomiej Misztal, Dawid Wiczkowski, Dariusz Bonisławski (libero), Jarosław Rarak (libero).

Huragan: Jacek Malczewski, Rafał Kępka, Paweł Łęgowski, Michał Gołębiowski, Patryk Sobieszczak, Wojciech Gajosz, Tomasz Nowacki, Mateusz Ogrodniczuk, Szymon Gonera, Michał Lechowski, Michał Bielecki (libero).

fot. MKS Avia Świdnik