Horror, ale z happy-endem

W Krośnie rywalizację w fazie play-off dokończyli siatkarze Avii Świdnik. Podopieczni Witolda Chwastyniaka do awansu do turnieju półfinałowego o I ligę potrzebowali jednego zwycięstwa, ale konieczne do tego było rozegranie dwóch meczów. Niespodziewanie w sobotę to gospodarze okazali się lepsi od żółto-niebieskich, którzy ponieśli pierwszą porażkę w sezonie 2019/2020. – Po ciężkich bojach najważniejsze jest to, że awansowaliśmy dalej. Rywale postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę i w obu meczach pokazali się z rewelacyjnej strony. Wiedzieliśmy, że to mogą dla nas być wymagające spotkania i tak właśnie było. Co prawda w sobotę niewiele zabrakło nam do zakończenia rywalizacji, bo mieliśmy w górze piłkę meczową. W kluczowej akcji sędzia dopatrzył się naszego bloku i zamiast 15:13 dla nas zrobiło się 14:14. Gospodarze poszli za ciosem, przez co musieliśmy dłużej zostać w Krośnie. W niedzielę przegrywaliśmy 0:2, ale odwróciliśmy losy meczu i w tie-breaku było dużo spokojniej. Uważam, że w fazie play-off trafiliśmy na najtrudniejszego rywala i gdyby nie my, to Karpaty PWSZ Krosno z powodzeniem mogłyby walczyć dalej. Nas cieszy kolejny postawiony krok ku I lidze i to, że sytuacja kadrowa powoli już się normuje. W przyjęciu mógł nam pomóc Artur Sługocki, a to jest ważne. W zespole są lekkie przeziębienia, ale mamy trochę czasu, aby dojść do siebie – podsumowuje trener II-ligowca. 

NASTĘPNE MECZE

Turniej półfinałowy o wejście do I ligi odbędzie się w dniach 27-29 marca. Miejsce rozegrania go zostanie wyłonione w drodze konkursu ofert złożonych przez zainteresowane kluby. W tym gronie jest Avia Świdnik. Natomiast jej rywalami w turnieju półfinałowym będą takie zespoły jak: KKS Kozienice, TKS Tychy i MKS Andrychów.

Karpaty PWSZ Krosno – MKS Avia Świdnik 3:2 (22:25, 25:21, 25:16, 20:25, 17:15)

Avia: Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Marcin Kurek, Jakub Guz, Rafał Obermeler, Michał Baranowski, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Tomasz Błądziński, Konrad Machowicz, Tomasz Kusior.


Karpaty PWSZ Krosno – MKS Avia Świdnik 2:3 (25:21, 27:25, 20:25, 23:25, 12:15)

Avia: Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Tomasz Kusior, Michał Baranowski, Tomasz Błądziński, Jakub Guz, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Marcin Kurek, Dawid Wiczkowski, Artur Sługocki, Rafał Obermeler.

fot. MKS Avia Świdnik

0 0 votes
Article Rating