MKS Avia Świdnik z nowym trenerem!

MKS Avia Świdnik z nowym trenerem!

Witold Chwastyniak w piątek został oficjalnie przedstawiony, jako nowy szkoleniowiec Avii Świdnik. 40-latek zastąpił na tym stanowisku Sławomira Czarneckiego. 

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“Szkoleniowiec ostatnie cztery lata spędził w I-ligowym KPS Siedlce. W zakończonych niedawno rozgrywkach zajął ze swoją drużyną siódme miejsce. Najlepszy wynik ze wspomnianą ekipą zanotował natomiast w sezonie 2016/2017. Wówczas jego podopieczni stanęli na trzecim stopniu podium. Zanim Witold Chwastyniak podjął pracę jako trener, przez wiele lat występował na boisku na pozycji środkowego. Ma za sobą grę w barwach AZS-u Częstochowa, Gwardii Wrocław, Chemika Bydgoszcz, Jokera Piła, Trefla Gdańsk, KPS-u Siedlce, Krispolu Września.

Nie trzeba mnie było długo przekonywać do podjęcia pracy w Avii – mówi Witold Chwastyniak. – Zainteresował mnie ciekawy projekt, który jest w Świdniku i podejście ludzi rządzących klubem do tego sportu. Odniosłem wrażenie, że to konkretne osoby, które wiedzą, czego chcą i jaki mają cel. Jeśli chodzi o zespół, to nie szykuję w nim rewolucji. Potrzebujemy wzmocnień na czterech pozycjach. Na pewno Avia będzie mocniejsza kadrowo niż ostatnio.

Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by sprowadzić do Świdnika trenera z I ligi – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. – To było bardzo trudne zadanie, bo niewielu szkoleniowców chce pracować na drugim poziomie rozgrywkowym. Wierzymy, że postawiliśmy na właściwego człowieka, który zbuduje zespół na miarę awansu.

Wkrótce poznamy nazwisko asystenta szkoleniowca i kadrę, która będzie reprezentować Avię w kolejnych rozgrywkach.”

fot. MKS Avia Świdnik