Powrót na miarę oczekiwań

Po trzytygodniowej przerwie rozgrywki w grupie 6 II ligi mężczyzn wznowili siatkarze Avii Świdnik. Sobotnim rywalem podopiecznych Witolda Chwastyniaka była ekipa Błękitnych Ropczyce, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego spotkania. Sytuacja ta nie zmieniła się po konfrontacji z żółto-niebieskimi, którzy pewnie wygrali z rywalami 3:0 i umocnili się na pozycji lidera swojej grupy. – Ciężko nam było po takiej przerwie wrócić do rywalizacji ligowej. Widać było, że brakuje nam grania o stawkę, bo wypadliśmy z rytmu meczowego. To potwierdzają wyniki setów spotkania z Błękitnymi Ropczyce. Musimy pamiętać o tym, że z powodu różnych przerw zawsze trudno będzie nam się rywalizowało. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsze granie dopiero przed nami. Teraz głównymi celami są doskonalenie własnego sposobu gry oraz ogrywanie wszystkich zawodników – mówi trener Avii.

W następnej kolejce Avia Świdnik podejmie Extrans Sędziszów Małopolski (23 listopada).

KS Błękitni Ropczyce – MKS Avia Świdnik 0:3 (22:25, 14:25, 23:25)

Avia: Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Tomasz Błądziński, Artur Sługocki, Rafał Obermeler, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski (libero), Maciej Sajdak (libero) oraz Jakub Guz, Tomasz Kusior, Michał Baranowski, Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Marcin Kurek.