Przygotowania do ligi rozpoczęte. Siatkarze Avii po pierwszym treningu

Przygotowania do ligi rozpoczęte. Siatkarze Avii po pierwszym treningu

W poniedziałek na pierwszych zajęciach przed sezonem 2019/2020 spotkali się siatkarze Avii Świdnik. Trener Witold Chwastyniak miał do dyspozycji czternastu zawodników. 

– Pierwszy tydzień zajęć jest dla nas typowo wprowadzający. Muszę zobaczyć, kto jak wygląda po przerwie wakacyjnej. Dzięki temu będę wiedział, ile pracy musimy wykonać przed startem sezonu – mówi szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Wśród ćwiczących pojawił się nowy libero, ale ustalenie odnośnie jego gry w Avii Świdnik jeszcze nie zapadło. – Na spokojnie podejmiemy decyzję dotyczącą dołączenia do nas gracza na tej pozycji. To nie jest aż tak pilna sprawa na ten moment – potwierdza Witold Chwastyniak. 

Przez najbliższe dwa tygodnie zawodnicy ze Świdnika będą spotykali się codziennie na wspólnych treningach. Potem będą ćwiczyli dwa razy dziennie. W najbliższym czasie zostanie podany plan sparingów II-ligowca.

Avia zmagania ligowe rozpocznie 5 października od meczu z MKS-em Wisłok Strzyżów. – Nasza grupa to pewna niewiadoma. Na tę chwilę trudno powiedzieć kto, jakim potencjałem będzie dysponował. Jak zawsze wszystko zweryfikuje liga – komentuje trener Chwastyniak.

fot. MKS Avia Świdnik