Rywal z Sędziszowa Małopolskiego odprawiony z kwitkiem

Rywal z Sędziszowa Małopolskiego odprawiony z kwitkiem

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu I rundy fazy play-off odnieśli siatkarze Avii Świdnik, którzy w wyjazdowym starciu pokonali PZL Sędziszów Małopolski 3:1. Przed graczami świdnickiego klubu kolejny etap w walce o I ligę, czyli II runda, a w niej żółto-niebiescy zmierzą się z lepszym z pary KKS Kozienice/Karpaty PWSZ Krosno Glass (w rywalizacji do trzech wygranych 2:1 prowadzi ekipa z Mazowsza). 

Sławomir Czarnecki:

O TRZECIM MECZU Z PZL SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

Pojechaliśmy do Sędziszowa Małopolskiego z zamiarem pokonania rywali i to się udało. W drugim secie powrócił do nas czarny scenariusz, bo zepsuliśmy dziesięć zagrywek i to było kluczowe dla tej partii. Poza tym przez cały mecz graliśmy bardzo dobrze w przyjęciu i byliśmy skuteczni w pierwszej akcji. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, więc mam nadzieję, że powróciliśmy do swojej dobrej gry. Zapominamy już o tych trzech konfrontacjach i koncentrujemy się na II rundzie fazy play-off. Gra na dwóch libero? Andrzej Bieńko podczas treningów prezentuje się bardzo dobrze w obronie, a Dariusz Bonisławski wykonuje swoją pracę w przyjęciu. Ten manewr się sprawdza i to wszystko. 

PZL Sędziszów Małopolski – MKS Avia Świdnik 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 15:25)

Avia: Bartłomiej Misztal, Jakub Guz, Rafał Obermeler, Bartłomiej Żywno, Błażej Czarnecki, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero) oraz Michał Baranowski, Paweł Rejowski.

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)