Sezon II ligi siatkówki kobiet i mężczyzn został zakończony! Dla kogo awanse?

Sezon 2019/2020 w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet i mężczyzn oficjalnie dobiegł końca. Przyczyną jest oczywiście zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Co to oznacza dla II-ligowców z województwa lubelskiego?

W grupie 4 II ligi siatkówki kobiet, w której rywalizowały zespoły AZS-u UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Oznacza to, że podopieczne Piotra Fijołka uplasowały się na 4. miejscu, a ekipa prowadzona przez Stanisława Kaniewskiego na 3. lokacie. Prawo awansu do I ligi kobiet otrzymała drużyna Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec.

Natomiast jeśli chodzi grupę 6 II ligi siatkówki mężczyzn, w której występowała Avia Świdnik, klasyfikacja końcowa także została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Żółto-niebiescy rywalizację grupową zakończyli na 1. miejscu i znaleźli się w gronie czterech zespołów, które wykazały gotowość do gry w KRISPOL 1. Lidze mężczyzn. Teraz podopieczni Witolda Chwastyniaka wraz z BAS-em Białystok, Czarnymi Rząśnia oraz Sulęcińskim Towarzystwem Siatkarskim Olimpia przejdą weryfikację przez Polską Ligę Siatkówki.

Ponadto w grupie 2 II ligi siatkówki mężczyzn swoje mecze rozgrywał także KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Podopieczni Piotra Maja zakończyli jednak sezon już w lutym, zajmując 8. miejsce w swojej grupie.

W związku z brakiem możliwości sportowych rozstrzygnięć, w bieżącej kampanii żaden z zespołów II ligi kobiet i mężczyzn nie spadł do niższej ligi, a Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej mają teraz prawo zgłosić do rozgrywek w sezonie 2020/2021 do II ligi jeden zespół, bez możliwości odstąpienia miejsca innej drużynie.

fot. Grzegorz Winnicki

0 0 votes
Article Rating