Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (13-14 stycznia)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (13-14 stycznia)

W najbliższy weekend siatkarskie zespoły z województwa lubelskiego niemalże w komplecie zaprezentują się kibicom. Wolne mają jedynie fani Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski, bowiem drużyna Patryka Nowaka w tej kolejce będzie pauzować.

Przed ekipą prowadzoną przez Jacka Rutkowskiego wyjazd do Mielca. Miejscowa Szóstka będzie faworytem starcia z akademiczkami, ale zawodniczki LUK AZS UMCS Lublin wcale nie są bez szans. W poprzedniej rundzie siatkarki z województwa lubelskiego zawiesiły wysoko poprzeczkę mielczankom, bowiem urwały im punkt, czym sprawiły małą niespodziankę. Powtórka z rozrywki mile widziana.

Po najsłabszym meczu od dwóch miesięcy (porażka o:3 z UKS-em Szóstka Mielec) zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski w sobotę będą miały szansę do rehabilitacji. Potyczka niebiesko-białych z MKS-em San-Pajda Jarosław nie będzie jednak należała do łatwych. Zespół z Podkarpacia z zaledwie jedną porażką na koncie przewodzi tabeli grupy 4 II ligi kobiet.

Konfrontacja z ekipą z górnej części tabeli czeka w ten weekend siatkarzy z Międzyrzeca Podlaskiego. Huragan w ramach 15. kolejki rozgrywek grupy 2 II ligi mężczyzn podejmie UKS Centrum Augustów. W poprzedniej rundzie drużyna z województwa podlaskiego pokonała podopiecznych Łukasza Wasąga za trzy punkty. Najwyższy czas na rewanż!

Tydzień temu zawodnicy Avii Świdnik pauzowali, więc teoretycznie mieli więcej czasu na przygotowanie się do meczu z wymagającym rywalem z Niebylca. Zespół z Podkarpacia w tabeli grupy 6 II ligi znajduje się co prawda o trzy pozycje niżej od żółto-niebieskich, ale w tym sezonie na swoim parkiecie jeszcze nie przegrał.

Siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin w kampanii 2017/2018 mają na swoim koncie osiem zwycięstw i trzy porażki. Zupełnie odwrotnym bilansem legitymuje się KKS Kozienice, który w sobotę podejmie podopiecznych Macieja Kołodziejczyka. Statystyki wyraźnie przemawiają za lublinianami, ale jak zawsze, wszystko zweryfikuje parkiet.


Cisy Nałęczów premierowy pojedynek w 2018 roku mają już za sobą. Przed tygodniem podopieczni Przemysława Chrościckiego pokonali w trzech setach Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. Dobre humory siatkarzom z powiatu puławskiego spróbują popsuć gracze MKS-u Kraśnik, którzy po swojej stronie będą mieli niezastąpionych kibiców.

Jeśli zawodnicy Powiślaka Końskowola realnie myślą o wejściu do pierwszej czwórki na koniec sezonu zasadniczego, to nie mogą sobie pozwalać na żadną stratę punktów. Pytanie tylko, jak teorię zamienić na praktykę, skoro UKS Arka Wojsławice na ten moment prezentuje zdecydowanie wyższy poziom?

Siatkarze KS CKFiS Bełżyce nie ukrywają, że w 2018 roku liczą na o wiele lepsze występy w rozgrywkach III ligi mężczyzn, niż miało to miejsce w ostatnich miesiącach. Według Piotra Potakiewicza, szkoleniowca zespołu z powiatu lubelskiego, jego koledzy są na dobrej drodze, by dojść do optymalnej formy i poprawić swoje rezultaty. Problem w tym, że do Bełżyc w ten weekend zawita lider z Białej Podlaskiej, który w tym sezonie jeszcze nikomu nie odpuścił.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

UKS Szóstka Mielec – LUK AZS UMCS Lublin (13 stycznia, 14:00)
MKS San-Pajda Jarosław – Tomasovia Tomaszów Lubelski (13 stycznia, 16:00)
Powiślak Końskowola – UKS Arka Wojsławice (13 stycznia, 16:00)
MKS Kraśnik – Cisy Nałęczów (13 stycznia, 17:30)
KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – UKS Centrum Augustów (13 stycznia, 18:00)
KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec – MKS Avia Świdnik (13 stycznia, 18:00)
KKS Kozienice – LKPS Politechnika Lublin (13 stycznia, 18:00)
KS CKFiS Bełżyce – AZS AWF Biała Podlaska (13 stycznia, 19:00)
Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – pauzuje.