Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (17-18 marca)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (17-18 marca)

W trzeci weekend marca decydujące rozstrzygnięcia czekają II-ligowców z województwa lubelskiego, którzy po przerwie wracają do rywalizacji o punkty. Najciekawiej zapowiada się oczywiście hit, który odbędzie się w hali przy ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie, gdzie miejscowy LKPS Politechnika podejmie Avię Świdnik. Z kolei szczebel niżej AZS AWF Biała Podlaska już teraz może zapewnić sobie miejsce w walce o pierwszą lokatę na koniec sezonu.

Cel, jaki przyświeca na sobotę siatkarzom KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, jest jasny: trzy punkty w starciu z Legią Warszawa. Przy korzystnym rozstrzygnięciu meczu pomiędzy UMKS-em MOS Wola Warszawa a Huraganem Wołomin są one bezwzględnie potrzebne, by zapewnić podopiecznym Łukasza Wasąga awans do fazy play-off. Wojskowi zajmują co prawda czwarte miejsce w tabeli grupy 2 II ligi siatkówki mężczyzn, ale w poprzedniej rundzie zostali oni pokonani przez ekipę z województwa lubelskiego 3:2.

Prawdziwe siatkarskie emocje czekają w ten weekend kibiców LKPS-u Politechnika Lublin i Avii Świdnik. Poprzednie derby pomiędzy tymi zespołami zakończyły się gładką wygraną w trzech setach żółto-niebieskich. Nie należy jednak zapominać, że od tamtego czasu (czyli od 2 grudnia) podopieczni Macieja Kołodziejczyka nie przegrali w lidze żadnego spotkania. Obie drużyny grają tym razem o pozycję wicelidera na koniec rundy zasadniczej grupy 6 II ligi siatkówki mężczyzn, a lublinianie dodatkowo o pozostanie niepokonanym na swoim parkiecie.

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 podejmą zamykającą tabelę grupy 4 II ligi siatkówki kobiet – STS Sandecję Nowy Sącz. Tym samym dla zespołu prowadzonego przez Jacka Rutkowskiego nadarza się doskonała okazja, by przed fazą play-off uplasować się tuż za podium, bowiem czwarta lokata zagwarantuje akademiczkom rozstawienie przed decydującymi konfrontacjami.

Takich zmartwień nie mają już zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które są pewne trzeciego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Trudno jednak się spodziewać, że niebiesko-białe do sobotniego spotkania przystąpią mniej skoncentrowane i po prostu odpuszczą Marbie Sędziszów Małopolski. Tym bardziej że poprzednim razem pokonały przeciwnika w trzech partiach.


Drugie starcie fazy play-off czeka Powiślaka Końskowola i AZS AWF Biała Podlaska. W lepszej sytuacji jest oczywiście drużyna prowadzona przez Marcina Śliwę, która przed tygodniem pokonała ekipę z powiatu puławskiego 3:1. Podopieczni Henryka Turbiasza co prawda w dalszym ciągu nie są faworytem dwumeczu, ale też nie należy się spodziewać, że nie nawiążą walki ze zwycięzcą pierwszej rundy rozgrywek III ligi lubelskiej.

Rywalizację o miejsce piąte w sezonie 2017/2018 rozpoczynają zawodnicy MKS-u Kraśnik i Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. Poprzednie dwa mecze pomiędzy tymi drużynami kończyły się naprzemienną wygraną jednych i drugich, dlatego trudno wskazać wyraźnego faworyta. W tym przypadku znacząca będzie po prostu dyspozycja dnia, a także skład, w jakim obie ekipy się zaprezentują.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

Legia Warszawa – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (17 marca, 15:00)
LUK AZS UMCS Lublin – STS Sandecja Nowy Sącz (17 marca, 15:30)
LKPS Politechnika Lublin – MKS Avia Świdnik (17 marca, 17:00)
Powiślak Końskowola – AZS AWF Biała Podlaska (17 marca, 17:00)
MKS Kraśnik – Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski (17 marca, 17:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – KS Marba Sędziszów Małopolski (17 marca, 18:00).