Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (23-25 lutego)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (23-25 lutego)

Po blisko miesiącu przerwy siatkarskie emocje wracają w pełni. W ostatni weekend lutego na parkiet nie wyjdą tylko drużyny LUK AZS UMCS Lublin i Arki Wojsławice, które będą pauzować. Wolne mają też zawodnicy Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski i MKS Kraśnik. Obie ekipy zmierzyły się ze sobą już tydzień temu (3:2 dla podopiecznych Grzegorza Barczuka).

Intensywny czas czeka siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego w ten weekend na parkiet wyjdą aż dwukrotnie. Wszystko przez zaległy mecz z Pogonią Proszowice. Niebiesko-białe przegrały trzy ostatnie spotkania w lidze w stosunku 0:3 i najbliższe starcia z rywalkami z województw małopolskiego oraz śląskiego będą idealną okazją do przełamania. Zarówno Pogoń Proszowice, jak i UKS Jedynka Siewierz, w tabeli grupy 4 II ligi kobiet zajmują niższe lokaty niż tomaszowianki.

Pierwszy ligowy mecz po pięciotygodniowej przerwie rozegrają siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin. Rywalem podopiecznych Macieja Kołodziejczyka będzie obecnie piąta ekipa grupy 6 II ligi mężczyzn – KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec. W poprzedniej rundzie lublinianie ulegli przeciwnikowi z Podkarpacia 0:3, prezentując fatalną postawę w polu zagrywki. Najwyższy czas na rewanż!

Trudno jednoznacznie stwierdzić, w jakiej formie są obecnie zawodnicy KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Zespół prowadzony przez Łukasza Wasąga w rundzie rewanżowej początkowo prezentował się z bardzo dobrej strony, ale z czasem żółto-niebiesko-czerwoni obniżyli loty i ponieśli trzy porażki w stosunku 0:3. W sobotę o przełamanie tej niechlubnej passy będzie niezwykle trudno, bowiem drużyna z województwa lubelskiego zmierzy się z liderem grupy 2 II ligi mężczyzn – BAS-em Białystok.

W miniony weekend gracze Avii Świdnik wygrali turniej w Kozienicach, co jest dobrym prognostykiem przed najbliższym spotkaniem ligowym. Podopieczni Sławomira Czarneckiego muszą odpierać ataki lokalnego rywala – LKPS-u Politechnika Lublin, który traci do świdniczan zaledwie dwa punkty, lecz zadanie postawione przed Jakubem Guzem i spółką spokojnie jest w ich zasięgu. Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce zamykają tabelę grupy 6 II ligi mężczyzn i na pewno nie są faworytem sobotniej konfrontacji.


Jeśli siatkarze Cisów Nałęczów realnie myślą o zajęciu drugiej lokaty po rundzie zasadniczej rozgrywek III ligi mężczyzn, to nie mogą sobie pozwolić na porażkę z AZS-em AWF Biała Podlaska. Pytanie tylko, jak tego dokonać, skoro ekipa Marcina Śliwy nie odpuszcza w żadnym starciu i pewnie zmierza po komplet zwycięstw?

Skoro przedostatni mecz dla zawodników KS CKFiS Bełżyce był tym z serii spotkań za sześć punktów, to jak nazwać sobotnią konfrontację z Powiślakiem Końskowola? Dla Piotra Potakiewicza i spółki to ostatnie starcie w rundzie zasadniczej. Jeśli zespół z powiatu lubelskiego nie wyjdzie z niego zwycięsko, to zakończy zmagania na ostatnim miejscu w tabeli. Podopieczni Henryk Turbiasza walczą jednak o awans do czołowej czwórki i zapewne nie odpuszczą w sobotni wieczór.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice (23 lutego, 18:00)
AZS AWF Biała Podlaska – Cisy Nałęczów (24 lutego, 16:00)
LKPS Politechnika Lublin – KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec (24 lutego, 17:00)
BAS Białystok – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (24 lutego, 17:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – UKS Jedynka Siewierz (24 lutego, 18:00)
KS CKFiS Bełżyce – Powiślak Końskowola (24 lutego, 19:00)
Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce – MKS Avia Świdnik (24 lutego, 19:00)
Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – MKS Kraśnik – mecz rozegrany awansem 17 lutego (3:2)
LUK AZS UMCS Lublin – pauzuje
UKS Arka Wojsławice – pauzuje.