Siatkarze Avii Świdnik najlepsi na turnieju w Kozienicach

W sobotę w Kozienicach odbył się II Memoriał Tomasza Sadury. W zmaganiach udział wzięli siatkarze Avii Świdnik, którzy zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu. 

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Sławomir Czarnecki: – To był bardzo pożyteczny turniej. Dobrze, że trafił nam się przed wznowieniem rozgrywek. Mieliśmy trzy tygodnie przerwy od ligi i wiadomo, że trudno jest utrzymać formę przez tak długi okres. Dzięki temu występowi mogliśmy złapać właściwy rytm meczowy. Do formy po kontuzji wraca Rafał Kępka i dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie miał okazję rozegrać dwa pełne spotkania. Mam nadzieję, że ten zawodnik pomoże nam w większym wymiarze czasowym w dalszej części rozgrywek. Niestety doskwierają nam inne problemy. Naszego libero Darka Bonisławskiego czeka jeszcze tydzień przerwy. Kontuzja kolana okazała się jednak poważniejsza i jest to dla nas duże osłabienie. W tym tygodniu urazu palca doznał Michał Baranowski, który będzie pauzował przynajmniej przez 14 dni. Dzisiaj z powodów prywatnych zabrakło także Macieja Sajdaka. Reszta siatkarzy dostała szansę na pokazanie się. Chciałbym, żeby przyszły tydzień został przez nas przepracowany już rytmem ligowym i żebyśmy z dobrej strony zaprezentowali się w Kielcach. 

WYNIKI II MEMORIAŁU TOMASZA SADURY

KKS Kozienice – RCS Radom 0:3
MKS Avia Świdnik – RCS Radom 3:1
KKS Kozienice – MKS Avia Świdnik 0:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA II MEMORIAŁU TOMASZA SADURY

1. MKS Avia Świdnik
2. RCS Radom
3. KKS Kozienice

SKŁAD MKS AVIA ŚWIDNIK

Marcin Kurek, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Bartłomiej Żywno, Wojciech Gajosz, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Bartłomiej Misztal, Krzysztof Pigłowski, Andrzej Bieńko.

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)