Siatkarze Avii udanie zakończyli rok

W swoim ostatnim ligowym meczu w 2019 roku siatkarze Avii Świdnik pokonali na wyjeździe Neobus RAF-MAR Sołek Cars Niebylec 3:1. Dla żółto-niebieskich była to dziewiąta wygrana w trwającym sezonie. – To był mecz rozgrywany pod nasze dyktando. Tylko w trzecim secie w nasze szeregi wkradło się małe rozprężenie i chyba już tradycyjnie musieliśmy w nim przegrać. W czwartej partii jednak byliśmy skupieni od początku do końca, co pozwoliło nam wygrać gładko całe spotkanie. Teraz w okresie świąteczno-noworocznym chłopcy dostaną trochę wolnego, ale pewną część pracy i tak będą musieli wykonać. Jeśli chodzi o najbliższe plany, to będziemy jeszcze ćwiczyli przez tydzień, a do treningów chcielibyśmy wrócić 2 stycznia. Zależne jest to jednak od dostępności hali. Myślę, że w połowie przyszłego miesiąca rozpoczniemy już także przygotowania do fazy play-off – mówi Witold Chwastyniak.

W następnej kolejce Avia Świdnik miała zmierzyć się z Karpatami PWSZ Krosno (11 stycznia), ale ten mecz został przełożony na 8 lutego. W związku z tym żółto-niebiescy do rywalizacji ligowej powrócą 18 stycznia, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z KKS-em Kozienice.

Neobus RAF-MAR Sołek Cars Niebylec – MKS Avia Świdnik 1:3 (17:25, 13:25, 25:21, 14:25)

Avia: Bartłomiej Misztal, Artur Sługocki, Marcin Kurek, Paweł Rejowski, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Jakub Guz, Tomasz Kusior, Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Żywno, Tomasz Błądziński.