Siatkarze Avii zrealizowali cel minimum

Siatkarze Avii zrealizowali cel minimum

To był udany dzień dla sekcji MKS Avia Świdnik. Najpierw piłkarze żółto-niebieskich pokonali 4:0 Wiślan Jaśkowice, a następnie siatkarze wygrali 3:0 z KKS-em Kozienice, dzięki czemu awansowali do II rundy fazy play-off. 

KOMENTARZ TRENERA

Sławomir Czarnecki: – Cieszy wygrana i to, że postawiliśmy tę przysłowiową kropkę nad i. Byliśmy faworytem rywalizacji z KKS-em Kozienice, ale dopóki mecz się nie zakończy, to kwestia wyniku zawsze pozostaje sprawą otwartą. Przez dwa pierwsze sety rywale walczyli z nami punkt za punkt. Dobrze, że zachowaliśmy w nich odpowiedni poziom koncentracji. Trzecia odsłona to już właściwie formalność. Nieźle wyglądała gra blok-obrona i dobra postawa w defensywie. Plan minimum na ten sezon właściwie już zrealizowaliśmy. Jesteśmy w czołowej czwórce, ale oczywiście chcemy więcej. Nasze ambicje sięgają wyżej, dlatego myślami już jesteśmy przy spotkaniach z LKPS-em Politechnika Lublin, a te pewnie będą widowiskowe i emocjonujące. 

NASTĘPNA RUNDA

W II rundzie fazy play-off MKS Avia Świdnik zmierzy się z LKPS-em Politechnika Lublin. Pierwszy mecz zaplanowano na 21 kwietnia.

MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)

Avia: Jakub Guz, Krzysztof Pigłowski, Marcin Kurek, Bartłomiej Żywno, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski oraz Maciej Sajdak, Wojciech Gajosz, Andrzej Bieńko (libero).

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)