Sławomir Czarnecki i Piotr Maj poza Avią Świdnik!

Sławomir Czarnecki i Piotr Maj nie poprowadzą Avii Świdnik w rozgrywkach II ligi siatkówki mężczyzn w kampanii 2019/2020. Duet trenerski Czarnecki/Maj dowodził żółto-niebieskimi przez ostatnie dwa sezony. Pod ich wodzą Avia dwukrotnie dotarła do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. 

Ta decyzja wynika z tego, że sztab szkoleniowy, który funkcjonował z nami przez dwa ostatnie sezony, miał za cel awans do I ligi siatkówki mężczyzn. W poprzedniej kampanii mieliśmy świadomość, tego, że może to się nie udać, ale w tej już liczyliśmy na awans. Tego nie udało się zrealizować, dlatego szukamy nowych rozwiązań. Podziękowaliśmy sobie z trenerami za współpracę, lecz nasze drogi pozostają otwarte – wyjaśnia Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik.

Czy w związku ze zmianami w Avii Świdnik zanosi się na kadrową rewolucję? – Trudno powiedzieć. To sztab szkoleniowy dostępny jest za dobór zawodników. Nasi siatkarze mają ważne kontrakty do końca maja. Jeżeli nowy trener stwierdzi, że widzi danego zawodnika w zespole i zechce z nim współpracować, to już do niego należy decyzja – komentuje sternik klubu.

Nazwisko nowego szkoleniowca żółto-niebieskich powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

fot. Jakub Pecio (archiwum)