Twierdza Lublin nie padła!

Siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin zrewanżowali się Avii Świdnik i w kolejnych derbach Lubelszczyzny pokonali żółto-niebieskich w stosunku 3:2. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka nie tylko obronili drugą pozycję w tabeli grupy 6 II ligi siatkówki mężczyzn, ale zachowali także status niepokonanej ekipy na swoim parkiecie w rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Maciej Kołodziejczyk: To było starcie pełne walki i ambicji z obu stron. Byliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie. Z wielkim respektem podeszliśmy do rywala. Chcieliśmy rozegrać dobry mecz, żeby poprawić nasz wynik, bo przecież poprzednie derby nie poszły po naszej myśli. Poza tym chcieliśmy zachować status drużyny niepokonanej w tej rundzie na swoim terenie. To nam się udało. Oby tak dalej. Kibice, którzy przyszli dzisiaj do hali, mogą być zadowoleni. Jeśli chodzi o rundę play-off, to nie mamy czasu na inne przygotowanie niż dotychczas, dlatego zachowujemy system meczowy i przygotowujemy się już stricte pod naszego rywala. 

Sławomir Czarnecki: W tym meczu było wiele emocji, o czym świadczy wynik. Nie możemy być do końca z niego zadowoleni. Martwiła mnie momentami gra moich zawodników, ponieważ trochę falowała. Ten pojedynek był bardziej prestiżowy, bo to przecież derby. Prawdziwa zabawa zacznie się za tydzień. Jak poznamy naszego przeciwnika w fazie play-off, to będziemy się pod niego przygotowywać. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży i przejdziemy pierwszą rundę, to wszystko wskazuje na to, że znowu spotkamy się z LKPS-em Politechnika Lublin. Tam pewnie znowu będzie walka. Przegrana w tej konfrontacji o niczym nie przesądza. W play-offach wszyscy są pod ścianą i zaczynają od zera. 

NASTĘPNA KOLEJKA

Runda zasadnicza rozgrywek II ligi dobiegła końca. LKPS Politechnika Lublin zakończył ją na drugim miejscu i w play-offach rywalizował będzie z RCS-em Radom. Natomiast zespół Avii Świdnik został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. W pierwszym meczu fazy play-off żółto-niebiescy zagrają z KKS-em Kozienice. Oba spotkania odbędą się 24 marca.

LKPS Politechnika Lublin – MKS Avia Świdnik 3:2 (25:18, 13:25, 25:21, 23:25, 15:9)

LKPS: Szymon Seliga, Paweł Rejowski, Wojciech Kwiecień, Bartosz Jesień, Jakub Czubiński, Maciej Borris, Michał Cymerman (libero) oraz Michał Antoszak, Paweł Toborek, Cezary Kostaniak, Tomasz Polczyk, Wojciech Zięzio, Bartłomiej Malec.

Avia: Jakub Guz, Rafał Kępka, Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Krzysztof Pigłowski, Wojciech Kasiura, Maciej Sajdak, Błażej Czarnecki, Michał Baranowski, Wojciech Gajosz.

fot. Jakub Pecio (archiwum)