Tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę LKPS-u

Tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę LKPS-u

Siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin w drugim meczu fazy play-off zrewanżowali się Avii Świdnik za porażkę w sobotnim spotkaniu i pokonali żółto-niebieskich 3:1. Tym samym podopieczni Macieja Kołodziejczyka wyrównali stan rywalizacji toczącej się do trzech zwycięstw. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Maciej Kołodziejczyk: – Podobnie, jak wczoraj, ten mecz trzymał w napięciu. Myślę, że kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani, ponieważ dostali niezłe widowisko. To my dzisiaj byliśmy zespołem, który utrzymał nerwy na wodzy i cieszył się ze zwycięstwa. Wygrana cieszy nas, tym bardziej że odbudowaliśmy się po wczorajszej porażce. Trzeba przyznać, że drużyna Avii pokazała bardzo dobrą siatkówkę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jadąc teraz do Świdnika, musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Mamy trochę spokojniejsze głowy, ale już szykujemy się na twardą bitwę za tydzień. 

Sławomir Czarnecki:  Mecz walki. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy w trzecim secie, gdzie prowadziliśmy 24:22. Mieliśmy okazję na to, żeby objąć prowadzenie 2:1 w tym starciu. Jak się okazało, był to kluczowy moment tego spotkania. W czwartej partii zeszło z nas już trochę powietrze. Nie najlepiej zaprezentowaliśmy się w przyjęciu. Należy przyznać, że zespół LKPS-u Politechnika Lublin bardzo dobrze dzisiaj bronił i podbijał sporo piłek, a my momentami się gubiliśmy. 

NASTĘPNY MECZ

Trzeci mecz pomiędzy LKPS-em Politechnika Lublin a Avią Świdnik odbędzie się 28 kwietnia w hali podopiecznych Sławomira Czarneckiego.

LKPS Politechnika Lublin – MKS Avia Świdnik 3:1 (25:19, 18:25, 27:25, 25:19)

LKPS: Wojciech Kwiecień, Paweł Rejowski, Bartosz Jesień, Tomasz Kusior, Paweł Toborek, Jakub Czubiński, Michał Cymerman (libero) oraz Cezary Kostaniak, Szymon Seliga, Tomasz Polczyk.

Avia: Krzysztof Pigłowski, Marcin Kurek, Konrad Machowicz, Bartłomiej Żywno, Jakub Guz, Michał Baranowski, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Bartłomiej Misztal, Wojciech Kasiura, Błażej Czarnecki, Rafał Kępka, Wojciech Gajosz.

fot. Jakub Pecio (archiwum)