W Avii Świdnik zapowiadają walkę o awans do I ligi

W Avii Świdnik zapowiadają walkę o awans do I ligi

Zespół Avii Świdnik wciąż jest na etapie kompletowania składu do sezonu 2019/2020. Klub rozstał się z czterema zawodnikami, w których miejsce na razie zakontraktował dwóch nowych graczy. Przypomnijmy, że żółto-niebieskich w najbliższej kampanii poprowadzi Witold Chwastyniak, który ostatnio trenował I-ligowy KPS Siedlce. 

Dostałem konkretną i sensowną propozycję, która skłoniła mnie do podjęcia pracy w Avii Świdnik. Naszym celem jest awans do I ligi, choć wiadomo, że to jest sport i różnie wszystko może się potoczyć. Na pewno będziemy walczyli o to, aby w najbliższym sezonie wywalczyć promocję do wyższej ligi – mówi szkoleniowiec Avii Świdnik.

Kontrakty zostały przedłużone z: Marcinem Kurkiem, Jakubem Guzem, Maciejem Sajdakiem, Bartłomiejem Żywno, Pawłem Rejowskim, Rafałem Obermelerem, Michałem Baranowskim, Konradem Machowiczem, Bartłomiejem Misztalem i Dariuszem Bonisławskim. W tym gronie nie znaleźli się przyjmujący Błażej Czarnecki, środkowy Bartłomiej Giza (przeszedł do LUK Politechnika Lublin), rozgrywający Paweł Zdrojewski i libero Andrzej Bieńko.

Do II-ligowca dołączyli doskonale znany na Lubelszczyźnie środkowy Tomasz Kusior (poprzednio LUK Politechnika Lublin) oraz rozgrywający Dawid Wiczkowski, który ostatnio bronił barw I-ligowego KPS-u Siedlce. – Potrzebujemy jeszcze jednego libero i siatkarza grającego na przyjęciu, który będzie rywalizował z zawodnikami, których już mamy w zespole. Na razie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kandydatami – komentuje trener Avii.

Ekipa ze Świdnika przygotowania do sezonu rozpocznie na przełomie lipca i sierpnia. – Termin wznowienia zajęć uzależniony jest od daty rozpoczęcia rozgrywek. W tym sezonie wszystko ma być przyspieszone, ale na konkretną datę musimy jeszcze poczekać – kończy Witold Chwastyniak.

DOTYCHCZASOWA KADRA MKS AVIA ŚWIDNIK NA SEZON 2019/2020:

Przyjmujący: Marcin Kurek, Jakub Guz, Maciej Sajdak
Atakujący: Bartłomiej Żywno, Paweł Rejowski
Środkowi: Rafał Obermeler, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Tomasz Kusior
Rozgrywający: Bartłomiej Misztal, Dawid Wiczkowski
Libero: Dariusz Bonisławski.

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)