Weekend siatkarzy Avii Świdnik zdecydowanie na plus

W rywalizacji do trzech zwycięstw w II rundzie fazy play-off siatkarze Avii Świdnik prowadzą już 2:0. Żółto-niebiescy w miniony weekend dwukrotnie pokonali u siebie Karpaty PWSZ Krosno Glass. Trzeci mecz pomiędzy tymi ekipami zaplanowany jest na 23 marca.

Sławomir Czarnecki:

O PIERWSZYM MECZU Z KARPATAMI PWSZ KROSNO GLASS

To raczej mecz bez historii. Zagraliśmy kapitalnie we wszystkich elementach gry. Mieliśmy przygotowaną taktykę na rywali, która zadziałała w 100%. Goście nie mieli nic do powiedzenia i być może byli jeszcze zmęczeni środowym starciem, ale spotkanie od początku do końca rozgrywane było pod nasze dyktando.

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:0 (25:16, 25:15, 25:21)

Avia: Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Jakub Guz, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz, Rafał Obermeler, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero) oraz Paweł Zdrojewski, Paweł Rejowski, Błażej Czarnecki.


Sławomir Czarnecki:

O DRUGIM MECZU Z KARPATAMI PWSZ KROSNO GLASS

Drugie spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. Zaprezentowaliśmy się słabiej w przyjęciu i mieliśmy problemy na skrzydłach w pierwszej akcji. Po części było to spowodowane tym, że w minionym tygodniu siedmiu naszych zawodników zmagało się z problemami zdrowotnymi, przez co trenowaliśmy w okrojonym składzie, nie mówiąc już o kondycji fizycznej niektórych siatkarzy. Najważniejsze, że prowadzimy 2:0 w fazie play-off, a styl, w jakim wygraliśmy niedzielny mecz jest mniej ważny. Na pewno weekend możemy zapisać na plus.

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Avia: Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Jakub Guz, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz, Rafał Obermeler, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero) oraz Michał Baranowski, Błażej Czarnecki, Paweł Zdrojewski, Paweł Rejowski.