Witold Chwastyniak na dłużej w Avii Świdnik

Witold Chwastyniak na dłużej w Avii Świdnik

Witold Chwastyniak przedłużył kontrakt z Avią Świdnik. 41-letni szkoleniowiec podpisał ze świeżo upieczonym I-ligowcem umowę obowiązującą do końca sezonu 2020/2021. 

Witold Chwastyniak objął funkcję trenera świdnickiego zespołu w maju 2019 roku. Były zawodnik m.in. AZS-u Częstochowa Trefla Gdańsk przed podpisaniem kontraktu z ekipą z lotniczego miasta pracował przez cztery lata w KPS-ie Siedlce. W rozgrywkach II-ligowych szkoleniowiec Avii zanotował bilans siedemnastu zwycięstw i tylko jednej porażki.

Przed sezonem 2019/2020 Avia złożyła mi propozycję objęcia posady trenera. Po zapoznaniu się ze szczegółami, z radością podjąłem to wyzwanie. Głównym celem mojego kontraktu było doprowadzenie zespołu do awansu na zaplecze PlusLigi. Udało się to zrealizować i Avia po kilku latach nieobecności wraca do pierwszej ligi. Jestem szczęśliwy, że mogę dalej być częścią klubu i uczestniczyć w realizacji planu, jakim jest gra o najwyższe cele – wyjaśnił klubowym mediom trener ekipy ze Świdnika.

Przed rozpoczęciem zakończonego niedawno sezonu trener Witold Chwastyniak otrzymał od zarządu klubu zadanie awansu do I ligi. Cel został osiągnięty. Metody szkoleniowe trenera, warsztat pracy oraz jego podejście do zawodników – to wszystko sprawiło, że dziś możemy się cieszyć z upragnionego awansu. Trener otrzymał od klubu duży kredyt zaufania i spłacił go w 100%, stąd decyzja o przedłużeniu współpracy – powiedział za pośrednictwem klubowej strony prezes Avii Radosław Szczerba.

fot. MKS Avia Świdnik