Azoty II Puławy przegrały w Kielcach

Druga kolejka I ligi grupy C nie przyniosła zwycięstwa Azotom II Puławy. Tym razem podopieczni Piotra Pezdy przegrali na wyjeździe z AZS-em UJK Kielce. Gospodarze od samego początku kontrolowali mecz. Pierwsza część należała zdecydowanie do nich, co udokumentowali dziesięcioma bramkami przewagi. Druga połowa była bardziej wyrównana. Puławianie byli w stanie grać bramka za bramkę, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat. – To spotkanie miało bardzo podobny przebieg do meczu sprzed tygodnia. Początek zagraliśmy bojaźliwie w ataku pozycyjnym, co gospodarze bezlitośnie wykorzystali, wypracowując sobie dużą przewagę do przerwy. W drugiej połowie, gdy troszeczkę tremy zeszło z moich chłopaków, zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej. Zaryzykowaliśmy i przeszliśmy do kontrataku. Przełożyło się to na ilość zdobytych bramek, bo rzuciliśmy ich 21, czyli sporo więcej niż przed przerwą. Przydarzyły się nam pewne błędy. Poszliśmy na wymianę z przeciwnikiem, także stąd taki duży wynik. Przewaga rywali wzięła się z naszej strachliwej gry, która doprowadziła do błędów. Za dużo piłek oddaliśmy jednak ekipie z Kielc. Zawody zakończyły się w pierwszej połowie. Próbowaliśmy w drugiej części poderwać się i postawić trudne warunki rywalom. Na pewno się to po części udało w ataku i w kontrze, natomiast atak pozycyjny nadal nie wyglądał tak, jakbym chciał – skomentował Piotr Dropek.

W następnej kolejce Azoty II Puławy podejmą AZS UW Warszawa (6 października, 17:00)

AZS UJK Kielce – Azoty Puławy 42:31 (21:10)

AZS: Czerwiński 1, Drozd – Boszczyk 7, Bulski 5, Falasa 5, Sornat 5, Gasin 4, Siedlarz 4, Szafarczyk 4, Goliszewski 2, Hady 2, Wacek 2, Biernacki 1, Bysiak, Curyło, Stępnik.

Azoty: Borucki, D.Janicki, Stachowiak – Flont 8, K.Janicki 7, Kasprzak 4, Batyra 3, Capała 3, Figura 2, Antoniak 1, Kamiński 1, Konieczny 1, Przychodzeń 1, Baranowski, Szewczyk.

Kary: 10 minut (Krzysztof Bernacki, Damian Falasa, Mirosław Curyło, Piotr Bysiak, Daniel Goliszewski) – 14 minut (Kamil Konieczny, Mateusz Flont x2, Dominik Szewczyk, Krzysztof Janicki, Dominik Antoniak, Krystian Figura).