Cenne zwycięstwo drugiej drużyny Azotów

W 6. serii spotkań rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy III mistrzowskiej piłkarze ręczni drugiego zespołu Azotów Puławy mierzyli się na wyjeździe z SPR Handball Płock. Pierwszą połowę spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy z Puław, osiągając w ciągu siedmiu minut trzybramkowe prowadzenie po skutecznym rzucie Jakuba Kosiaka. W dalszym fragmencie meczu szczypiorniści z Płocka dwukrotnie dochodzili do puławskiej ekipy, zmniejszając stratę do jednego trafienia w 13. i 24. minucie spotkania. Po pierwszej połowie Azoty II Puławy wygrywały w Płocku 18:14. Kluczowym momentem tego spotkania był początek drugiej połowy, w której goście zwiększyli dystans do rywali do siedmiu trafień za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Karola Przychodzenia. Puławianie kontrolowali do końca przebieg całej rywalizacji, zwyciężając ostatecznie w płockiej hali 38:33. Najskuteczniejszym graczem w tym starciu był Kacper Mchawrab, który zdobył dwanaście bramek. – To było dla nas ważne spotkanie, bo wiedzieliśmy, że rywal postawi nam ciężkie warunki. Bardzo poważnie podeszliśmy do tego meczu. Od początku do samego końca wynik utrzymywał się na naszą korzyść. Potrafiliśmy odskoczyć na siedem bramek, później zeszliśmy do czterech, ale kontrolowaliśmy to, co działo się na parkiecie. To korzystny dla nas wynik i może w którejś kolejce drużyny nad nami zaczną gubić punkty. My natomiast musimy wygrywać swoje starcia do końca, aby ich przeskoczyć. Po tej konfrontacji jestem zadowolony z postawy chłopaków. Co prawda mogliśmy obronić więcej piłek, ale trzydzieści osiem rzuconych bramek to bardzo dobry wynik – mówi Piotr Pezda.

SPR Handball Płock – Azoty II Puławy 33:38 (14:18)

SPR Handball: Witkowski, Rozumek – Wypych 7, Koper 7, Frączek 5, Domżalski 4, Kumosiński 3, Chrobociński 2, Piórkowski 2, Nowacki 2, Borowski 1, Opalski, Iwaniak, Sztorc.

Azoty: Wiejak, D. Janicki, Borucki – Mchawrab 12, Adamczuk 6, Flont 5, Przychodzeń 4, Baranowski 3, Kosiak 2, Pezda 2, K. Janicki 2, Batyra 1, Bielawski 1, Szewczyk, Malinowski, Konieczny.