Defensywa zagwarantowała drugiej drużynie Azotów triumf w Płocku

W trzecim ligowym meczu w sezonie 2020/2021 zawodnicy Azotów II Puławy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Piotra Dropka pokonali na wyjeździe SMS ZPRP Płock 28:25. Reprezentanci Lubelszczyzny bardzo dobrze rozpoczęli sobotnią potyczkę, bo już w 8. minucie po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Dominika Antoniaka prowadzili 4:1. W kolejnych akcjach puławianie utrzymywali przewagę, jednak fragment dobrej gry pozwolił gospodarzom na wyrównanie stanu rywalizacji. W 20. minucie skuteczny rzut Maksymiliana Chlabicza doprowadził do rezultatu 8:8. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, lecz nie potrafili go utrzymać, a na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 14:14. W 37. minucie po trafieniu Damiana Sznitera płocczanie po raz pierwsi w tym meczu objęli prowadzenie (17:16). Podrażnienie reprezentanci Lubelszczyzny zanotowali serię, doprowadzając do wyniku 21:17 na swoją korzyść. W 56. minucie przewaga ekipy z Puław wynosiła już siedem bramek (28:21). W ostatnim fragmencie gospodarze nieco zmniejszyli rozmiary porażki, a spotkanie zakończyło się rezultatem 28:25. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucili w tym meczu Karol Przychodzeń i Dominik Antoniak. Obaj zapisali na swoim koncie po sześć trafień. – Początek tego meczu był bardzo dobry w naszym wykonaniu. W półtorej minuty zdobyliśmy dwie lub trzy bramki i przez większość pierwszej połowy utrzymywaliśmy przewagę. Dopóki graliśmy spokojnie i w uporządkowany sposób, to przeważaliśmy nad gospodarzami. Jednak w nasze poczynania wkradł się chaos i mieliśmy kłopoty w ataku pozycyjnym. Rywale kontrowali, a pierwsza część zakończyła się remisem 14:14. Drugą połowę rozpoczęliśmy z dużym animuszem. Grając w osłabieniu, rzuciliśmy trzy bramki i powiększaliśmy różnicę. Do 56. minuty wypracowaliśmy sobie siedem trafień przewagi. Prowadziliśmy 28:21 i w końcówce szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali nasi bardzo młodzi zawodnicy. Myślę, że trochę się pogubili i zjadła ich trema. Dochodziliśmy do bardzo dobrych pozycji, jednak nie potrafiliśmy ich skutecznie wykańczać, a rywale zniwelowali różnicę do czterech bramek. Sądzę, że kluczem do tego zwycięstwa była bardzo dobra gra obrony i bramkarzy w drugiej połowie. Do wspomnianej już 56. minuty pozwoliliśmy przeciwnikom na zdobycie tylko siedmiu bramek. Zaprezentowaliśmy się bardzo rozsądnie w ataku i kiedy mieliśmy taką możliwość bardzo skutecznie i boleśnie kontrowaliśmy drużynę z Płocka, spokojnie budując przewagę. Chciałbym widzieć tak spokojny i pewny swoich umiejętności zespół w każdym meczu – podsumowuje Piotr Dropek.

W następnej kolejce SMS ZPRP Płock zagra na wyjeździe z KS Uniwersytetem Radom (17 października, 18:00). Natomiast Azoty II Puławy również na wyjeździe zmierzą się z AZS-em UW Warszawa (17 października, 19:00).

SMS ZPRP Płock – Azoty II Puławy 25:28 (14:14)

SMS: Kwiatkowski – Widomski 8, Szniter 5, Górski 4, Chlabicz 2, Kuhn 2, Karpiński 1, Blejsz 1, Drobik 1, Hryniewicz 1.

Azoty: Borucki, Wiejak 1, Stachowiak – Przychodzeń 6, Antoniak 6, Sekuła 5, Baranowski 4, Szewczyk 4, Flont 2, Batyra, Urbanek, Figura, Kobiałka, Głos, Abramowicz.

Kary: 8 minut (Damian Szniter x2, Maksymilian Chlabicz, Marek Hryniewicz) – 6 minut (Dominik Antoniak, Dominik Szewczyk, Emil Wiejak).