Doświadczenie rywali zadecydowało o porażce Azotów II Puławy

Zła passa Azotów II Puławy nadal nie została przerwana. Tym razem przedłużyli ją zawodnicy SRS-u Czuwaj Przemyśl, którzy wygrali z przeciwnikami 43:34. Mecz w Puławach od początku był pod kontrolą gości i to oni mocniej weszli w spotkanie, szybko zdobywając pięć bramek przewagi. Nie złamało to gospodarzy, którzy dzięki determinacji zdołali zmniejszyć stratę. Pomimo zdaje się wysokiej wygranej zawodników z Podkarpacia, podopieczni Piotra Dropka zaprezentowali się z dobrej strony, a o dziewięciu bramkach straty do rywali zadecydowały ostatnie minuty spotkania, w których górę wzięło ogranie szczypiornistów SRS-u Czuwaj. – Myślę, że pomimo dużej straty, bo aż tylu bramek, zagraliśmy najlepsze w tym sezonie zawody. W 54. minucie przegrywaliśmy tylko trzema trafieniami i wynik był sprawą otwartą. Niestety w ostatnich sześciu minutach całkowicie posypała nam się obrona. Jednak bracia Kubisztalowie i Paweł Stołowski to zawodnicy bardzo mocno ograni w Ekstraklasie. Michał Kubisztal to przecież były reprezentant Polski z doświadczeniem w Bundeslidze. Niestety zabrakło nam w końcówce argumentów, żeby walczyć o korzystniejszy rezultat – zaznaczał po sobotnim meczu Piotr Dropek.

W następnej kolejce Azoty II Puławy zmierzą się z Orlen Wisła II Płock (26 października, 14:00).

Azoty II Puławy – SRS Czuwaj Przemyśl 34:43 (15:20)

Azoty: D. Janicki, Stachowiak – Skwierawski 6, Konieczny 6, Adamczuk 6, Flont 5, K. Janicki 5, Baranowski 3, Mchawrab 2, Malinowski 1, Szewczyk, Antoniak, Capała, Batyra, Figura, Przychodzień.

SRS: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Kulka 10, Bajwoluk 9, M.Nowak 5, Kubik 4, Mi. Kubisztal 4, Pedryc 4, Kroczek 3, Ma. Kubisztal 3, Stołowski 1, Kielar, Guzdek, A. Nowak.

Kary: 12 minut (Kamil Konieczny, Mateusz Flont, Kacper Mchawrab, Kacper Adamczuk, Dominik Szewczyk, Dominik Antoniak) – 10 minut (Mateusz Nowak x3, Maciej Kubisztal, Michał Kubisztal).