Druga drużyna Azotów nie pozostawiła złudzeń ekipie z Ostrołęki

Trwa seria zwycięstw drugiego zespołu puławskich Azotów. W 4. kolejce grupy III mistrzowskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Piotra Pezdy pokonali przed własną publicznością Trójkę Ostrołęka 38:25. Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu puławian. W 17. minucie to przyjezdni wyszli na trzybramkowe prowadzenie (10:7). Jednak reprezentanci Lubelszczyzny szybko zniwelowali straty i sami zbudowali przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła trzy trafienia (17:14). Po zmianie stron gracze Azotów zdominowali rywalizację i powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 38:25. Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy rzucił Kacper Adamczuk. Rozgrywający wpisał się na listę strzelców aż czternaście razy. – Dopiero pod koniec pierwszej połowy udało nam się zbudować kilkubramkową przewagę, ponieważ dość niemrawo weszliśmy w ten mecz, szczególnie  w obronie. Zbyt łatwo pozwalaliśmy zawodnikom gości na oddawanie rzutów z siódmego metra sprzed bloku, czy też po minięciu w sytuacji jeden na jeden. Naszym największym problemem w pierwszej części meczu była właśnie gra obronna, bo w ataku wszystko wyglądało dobrze. Musieliśmy się troszkę przebudzić i ożywić w defensywie. Założyliśmy sobie w szatni przed drugą połową, że musimy mocniej popracować, przycisnąć w obronie i wykreować kontrataki, a jeśli to się nie uda, to przejść do ataku pozycyjnego. Nasze założenia się sprawdziły i stąd taki wynik. Dużo mocniej stanęliśmy w obronie, nie dawaliśmy się łatwo ogrywać, współpracowaliśmy ze sobą i dzięki temu wyprowadzaliśmy kontrataki. Kończyliśmy akcje, jeżeli nie w pierwsze to w drugie tempo. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i naprawdę przyjemnie się na to patrzyło – podsumowuje Piotr Pezda.

Azoty II Puławy – UMKS Trójka Ostrołęka 38:25 (17:14)

Azoty: Borucki, Wiejak, D. Janicki – Adamczuk 14, Mchawrab 9, K. Janicki 4, Kosiak 4, Przychodzeń 3, Flont 1, Batyra 1, Bielawski 1, Baranowski 1.

UMKS Trójka: Dworak, Frąckiewicz – Deptuła 11, Niećko 10, Lesiński 1, Wojdyna 1, Dmowski 1, Pachucki 1, Sumiński, Gąska, A. Kamionowski.