Lider zatrzymany przez rezerwy Azotów Puławy

W spotkaniu 6. kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy III A doszło do spotkania drugiego zespołu Azotów Puławy z UMKS-em Orlęta Zwoleń. Pierwsza połowa spotkania należała do przyjezdnych, którzy w ciągu kilku minut uzyskali trzybramkowe prowadzenie, a na przerwę schodzili z zaliczką czterech bramek. Zaraz po niej podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zaczęli coraz lepiej grać i w 52. minucie doprowadzili do remisu 23:23. W końcówce gospodarze zdołali odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie, ale zawodnicy ze Zwolenia szybko odrobili straty i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich decydującą “siódemkę” trafił Karol Przychodzień, zapewniając puławianon czwarte zwycięstwo w sezonie 2018/2019. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie Azotów był Kacper Mchawrab. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem trafień.

Azoty II Puławy – UMKS Orlęta Zwoleń 26:26 (10:14), rzuty karne: 3:1

Azoty II: Janicki, Wiejak – Mchawrab 8, Smaga 7, Adamczuk 4, Pezda 4, Przychodzeń 1, Konieczny 1, Baranowski 1, Kosiak, Batyra.

Orlęta: Kustra, Lubawy – Kuchczyński 9, Marzęda 8, Sieczkowski 2, Płaczkowski 2, Szpakowski 2, Samuś 1, Sikora 1, Stachowicz 1, Chołuj, Popławski, Włodarczyk.