Lider ze Zwolenia zdominował Azoty

W 13. kolejce II ligi grupy III A doszło do starcia pierwszej i trzeciej drużyny ligowej tabeli. Lider, ekipa UMKS-u Orlęta Zwoleń pokonał we własnej hali Azoty II Puławy 35:30. Gospodarze odważnie weszli w mecz, bo po sześciu minutach prowadzili już 5:1. Szczypiorniści Azotów przez całą pierwszą połowę gonili wynik, ale zawodnicy Orląt nie pozwalali im na doprowadzenie choćby do remisu. Ostatecznie pierwsza część starcia zakończyła się rezultatem 20:17 na korzyść miejscowych. Po zmianie stron gracze z Mazowsza powiększyli swoją przewagę. W 40. minucie prowadzili 27:20. W 48. minucie puławianie zmniejszyli różnicę do trzech trafień (29:26), ale nie byli w stanie złapać kontaktu z UMKS-em i przegrali to spotkanie 35:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów w tym meczu był Kacper Mchawrab, który zapisał na swoim koncie trzynaście bramek. – To był na pewno ważny ligowy mecz, takie nasze małe derby, dlatego spodziewaliśmy się, że spotkanie będzie bardzo trudne. Niestety, zagraliśmy nieskutecznie. Mieliśmy dużo sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Bardziej doświadczeni zawodnicy ze Zwolenia wykorzystali naszą słabość i wygrali zasłużenie. Natomiast w naszej grze zabrakło, jak już wspomniałem skuteczności i konsekwencji – komentuje Zbigniew Markuszewski.

UMKS Orlęta Zwoleń – Azoty II Puławy 35:30 (20:17)

UMKS Orlęta: Lubawy, Kustra – Kuchczyński 12, Szpak 9, Sieczkowski 4, Mierzwiak 3, Marzęda 2, Płaczkowski 2, Chołuj 1, Sikora 1, Popławski 1, Samuś, Konewka, Stachowicz.

Azoty: Wiejak – Mchawrab 13, Smaga 4, Przychodzeń 4, Adamczuk 3, Flont 2, Pezda 2, Konieczny 1, Baranowski 1, Malinowski.