Porażka rezerw Azotów z faworytem z Białej Podlaskiej

Rezerwy Azotów-Puławy w meczu 8. kolejki I ligi piłki ręcznej przegrały na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska 26:21. Podopieczni Piotra Dropka mocno postawili się rywalom, którzy byli murowanym faworytem sobotniego starcia. – Spotkały się drużyny z przeciwnych brzegów tabeli, bo lider z ostatnim zespołem w tabeli. Można powiedzieć, że na początku zarysowała się przewaga gospodarzy. Niewielka, ale jednak przewaga. Graliśmy przyzwoicie w obronie i mieliśmy duże wsparcie Wojtka Boruckiego. Brakowało nam przekonania w ataku pozycyjnym. Zagraliśmy za mało agresywnie, natomiast stwarzaliśmy sobie pozycje. Brakowało nam troszeczkę wykończenia. W drugiej połowie około 50. minuty przegrywaliśmy tylko dwoma bramkami. Mieliśmy dobrą serię, jednak gospodarze opanowali sytuację. Trzeba pochwalić zespół, bo w końcu drgnęło coś w obronie. Zabrakło nam jeszcze nieco wsparcia w ataku pozycyjnym, abyśmy mogli liczyć na zwycięstwo w meczu – zaznaczał po spotkaniu trener Azotów, Piotr Dropek.

NASTĘPNA  KOLEJKA

W następnej kolejce Azoty II Puławy zmierzą się na wyjeździe z ekipą MTS Chrzanów (23 listopada, 18:00). Natomiast AZS AWF Biała Podlaska także w wyjazdowym meczu zmierzy się z AZS UW Warszawa (23 listopada, 18:00).

AZS AWF Biała Podlaska – Azoty II Puławy 26:21 (12:9)

AZS: Adamiuk, Kozłowski 1, Sętowski – Maksymczuk 6, Bekisz 6, Niedzielenko 4, Urbaniak 3, Stefaniec 2, Ziółkowski 1, Nowicki 1, Kozłowski 1, Kozycz 1, Kandora 1, Łazarczyk, Polok, Mazur, Banaś.

Azoty: Borucki, D. Janicki, Wiejak – Stępień 4, K. Janicki 4, Antoniak 3, Konieczny 2, Flont 2, Adamczuk 2, Przychodzeń 2, Szewczyk 1, Figura 1, Malinowski, Capała, Batyra, Baranowski.

Kary: 6 minut (Karol Nowicki, Jakub Polok, Michał Bekisz) – 12 minut (Kamil Konieczny, Mateusz Flont, Dominik Antoniak x2, Karol Przychodzeń x2).