Rezerwy Azotów Puławy przed startem rozgrywek I ligi mężczyzn

Wyjazdowym spotkaniem z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski szczypiorniści Azotów II Puławy zainaugurują rozgrywki I ligi. Zespół, który w poprzednim sezonie dotarł do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski tworzą w sezonie 2019/2020 głównie młodzi zawodnicy. Szkoleniowca rezerw Azotów Piotra Dropka zapytaliśmy m.in. o zmiany kadrowe, jakie zeszły w drużynie i jego oczekiwania przed startem nowej kampanii.

O okresie przygotowawczym i sparingach:

Piotr Dropek (trener Azotów Puławy II): Bardzo dobrze oceniam pracę wykonaną w okresie przygotowawczym. Zrobiliśmy to, co sobie zaplanowaliśmy. Jeśli chodzi o wynik sparingów, to zawsze przyjemnie jest wygrać. Jednak bardziej interesowało mnie to czy zespół próbuje realizować to, co ćwiczymy na treningach. Po części się to udaje, po części nie. Mamy trochę czasu, sezon jest długi i mam nadzieję, że będziemy się rozwijać w szybkim tempie. Jestem dobrej myśli.

O zmianach kadrowych:

Piotr Dropek: Zespół mocno się zmienił w porównaniu do poprzedniego sezonu. Do pierwszej drużyny przeskoczyli: Kacper Mchawrab, Kacper Adamczuk i Wojciech Borucki. Piotr Pezda skończył granie, już nie biega po boisku. Kacper Smaga po maturze wyjechał do Warszawy i gra w Warszawiance, a Jakub Kosiak zakończył karierę. Można powiedzieć, że cała szóstka, która w poprzednim sezonie nadawała ton grze odeszła. Myślę, że w niektórych spotkaniach będziemy korzystać z Kacpra Mchawraba, Kacpra Adamczuka czy Wojtka Boruckiego. Jeśli nie będą brali udziału w meczach Superligi, to nawet ze względów szkoleniowych i podtrzymania rytmu gry będą występować u nas. Także zobaczymy jak to wszystko będzie się układać. W tej chwili zespół jest oparty na juniorach urodzonych w 2001 i 2002 roku. Mamy kilku starszych chłopaków, którzy występowali również w poprzednim sezonie, jak Emil Wiejak, Karol Przychodzeń czy Kacper Baranowski. Po maturze dołączył do nas Adam Stępień, który jest absolwentem gdańskiego SMS-u

O pierwszym meczu (z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski):

Piotr Dropek: Ciężko czegokolwiek się spodziewać po tym meczu. Dopiero uczymy się I ligi, aczkolwiek rozegraliśmy kilka spotkań kontrolnych z I-ligowcami. Jednak mecze sparingowe rządzą się swoimi prawami. W rozgrywkach ligowych wszyscy będą walczyć. Mam nadzieję, że również moi gracze powalczą i będą skupieni na swojej dobrej grze, a wynik powinien przyjść sam. Najważniejsze, by podjąć walkę w każdym spotkaniu i wtedy będziemy zadowoleni.

O celach:

Piotr Dropek: Chciałbym, abyśmy w każdym meczu dawali z siebie maksimum i podejmowali rywalizację. Wiadomo, że jeśli będziemy dobrze grać, to zanotujemy kilka fajnych wyników, z których będziemy zadowoleni.


LETNIE GRY SPARINGOWE AZOTÓW PUŁAWY II:

Padwa Zamość – Azoty-Puławy II 30:22
Azoty-Puławy II – Hutchinson Anilana Łódź 31:31 k. 3:4
SPR ROKiS Radzymin – Azoty-Puławy II 22:28
Azoty-Puławy II – KPR Legionowo 24:40
Enea Orlęta Zwoleń – Azoty-Puławy II 28:31


LETNIE TRANSFERY AZOTÓW PUŁAWY II:

Odeszli: Piotr Pezda (dołączenie do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny), Wojciech Borucki, Kacper Mchawrab, Kacper Adamczuk (przejście do pierwszej drużyny), Jakub Kosiak (koniec kariery), Kacper Smaga (KS Warszawianka)

Przyszli: Dominik Antoniak, Kacper Wiącek, Rafał Capała, Krystian Figura, Miłosz Jeżyna, Hubert Kamiński, Michał Kruk, Jakub Pietras, Franciszek Stachowiak (przejście z drużyn juniorskich Azotów), Adam Stępień (NLO SMS ZPRP Gdańsk)


KADRA AZOTÓW PUŁAWY II NA SEZON 2019/2020:

Bramkarze: Dominik Janicki, Franciszek Stachowiak, Emil Wiejak

Rozgrywający: Dominik Antoniak, Rafał Capała, Krystian Figura, Mateusz Flont, Krzysztof Janicki, Miłosz Jeżyna, Hubert Kamiński, Michał Kruk, Jakub Pietras, Karol Przychodzeń, Adam Stępień, Dominik Szewczyk

Skrzydłowi: Jędrzej Batyra, Kamil Konieczny

Obrotowi: Kacper Baranowski, Kuba Malinowski, Kacper Wiącek.