Rezerwy Azotów słabsze od zespołu z Radomia

KS Uniwersytet Radom był przeciwnikiem rezerw Azotów Puławy w 8. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych. Pierwszy kwadrans konfrontacji w Puławach był niezwykle wyrównany. Dopiero w 17. minucie po trafieniu Karola Przychodzenia gospodarze mieli dwie bramki przewagi (10:8). Przyjezdni błyskawicznie odpowiedzieli serią, doprowadzając do rezultatu 11:10 na swoją korzyść. Po pierwszej połowie radomski zespół prowadził 17:16. Na początku drugiej części goście odskoczyli podopiecznym Piotra Dropka. Od stanu 18:18 rzucili cztery bramki z rzędu i objęli wyraźne prowadzenie (22:18). Miejscowi podjęli walkę, ale nie potrafili zniwelować strat i ostatecznie akademicy z Radomia zwyciężyli 30:25. Najskuteczniejszymi zawodnikami Azotów w tym meczu byli Dominik Szewczyk i Karol Przychodzeń. Obaj pokonali bramkarzy rywali po siedem razy. – Zostawiliśmy dużo zdrowia i kawał serca na parkiecie. Spotkały się dwa zespoły o podobnym potencjale. Pierwsza połowa mogła się podobać, bo nasze akcje ofensywne były bardzo składne. Graliśmy odważnie i przede wszystkim skutecznie. Co prawda w końcówce pierwszej części ta skuteczność trochę szwankowała i powinniśmy wykorzystać kilka sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, jednak niestety przestrzeliliśmy. Na początku drugiej połowy również graliśmy bramka za bramkę. Natomiast później doprowadzaliśmy do sytuacji rzutowych, a na przeszkodzie stawał nam bardzo dobrze dysponowany golkiper drużyny z Radomia. Przeciwnicy odskoczyli na cztery-pięć trafień. Próbowaliśmy rzucić wszystko na jedną kartę, grając mocniej w obronie i notując kilka przechwytów, jednak nie radziliśmy sobie z bramkarzem gości. Nie udało nam się zniwelować strat, a radomianie dowieźli przewagę do końca. Mieliśmy w tym meczu wiele, wydawałoby się łatwych pozycji, ale nie potrafiliśmy się przebić przez bramkarza przeciwników i uważam, że to była główna przyczyna naszej porażki – podsumowuje szkoleniowiec puławian Piotr Dropek.

W następnej kolejce Azoty II Puławy zagrają na wyjeździe z Orlen Wisłą II Płock (29 listopada, 15:00). Natomiast KS Uniwersytet Radom będzie pauzować.

Azoty II Puławy – KS Uniwersytet Radom 25:30 (16:17)

Azoty: Wiejak, Stachowiak – Szewczyk 7, Przychodzeń 7, Flont 5, Antoniak 5, Baranowski 1, Batyra, Abramowicz, Potucha, Figura, Głos, Sekuła.

KS Uniwersytet: Markowski, Baran – Banaczek 8, Kubajka 6, Gruszczyński 5, Misalski 4, Kordos 2, Kiraga 2, Wasik 2, Sikora 1, Pawelec, Miecznikowski.

Kary: 4 minuty (Kacper Baranowski, Maciej Abramowicz) – 6 minut (Marek Kubajka x2, Piotr Sikora).