Rezerwy Azotów uległy akademikom ze stolicy

Porażką 25:30 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Azotów II Puławy z AZS-em UW Warszawa. Dla puławian była to druga z rzędu przegrana w rozgrywkach I ligi grupy C piłkarzy ręcznych. Na początku starcia trwała gra “bramka za bramkę”, jednak w 14. minucie ekipa z Lubelszczyzny wyszła na dwubramkowe prowadzenie (8:6). W kolejnym fragmencie stołeczny zespół zdołał zniwelować straty, doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji (9:9). Finalnie, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:13 na korzyść przyjezdnych. Po przerwie utrzymywał się remis i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć. Sytuacja zmieniła się w 43. minucie, gdy warszawianie po trafieniu Miłosza Zawadzkiego osiągnęli dwubramkowe prowadzenie (21:19). Podopieczni Piotra Dropka nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, którzy konsekwentnie budowali coraz większą przewagę. Do końca spotkania akademicy kontrolowali przebieg zawodów i zwyciężyli 30:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Puław był w tym spotkaniu Kamil Konieczny, który zapisał na swoim koncie siedem trafień.

W następnej kolejce Azoty II Puławy podejmą MKS Padwę Zamość (4 marca, 18:30).

AZS UW Warszawa – Azoty II Puławy 30:25 (13:14)

AZS UW: Ner 1, – Baliga 6, Steć 6, Bulej 6 Przybysz 4, Nowakowski 2, Salamoński 2, Szpejna 2, Zawadzki 2, Witkowski 1, Urbański 1.

Azoty: Borucki, D. Janicki – Konieczny 7, Przychodzeń 5, Flont 3, Napora 2, Szewczyk 2, Antoniak 2, Batyra 2, Mchawrab 1, K. Janicki 1, Malinowski, Baranowski.

Kary: 10 minut (Tomasz Bulej x2, Miłosz Zawadzki x2, Wiktor Przybysz) – 12 minut (Kacper Mchawrab, Miłosz Napora, Dominik Szewczyk, Dominik Antoniak, Kacper Baranowski, Karol Przychodzeń).