Siedemdziesiąt osiem bramek w meczu i zwycięstwo rezerw Azotów Puławy

W 12. kolejce II ligi grupy III A piłki ręcznej mężczyzn doszło do starcia dwóch drużyn z Lubelszczyzny. W hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej miejscowa Olimpia uległa drugiej drużynie Azotów Puławy 36:42. Początek spotkania był wyrównany, jednak to goście delikatnie przeważali. W 9. minucie podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego wyszli na trzybramkowe prowadzenie (8:5). W 12. minucie gospodarzom udało się zmniejszyć stratę do jednej bramki (9:8). Przyjezdni jednak nie pozwolili Olimpii na doprowadzenie do remisu i rozpoczęli budowanie przewagi, która w 23. minucie wyniosła sześć trafień (19:13). Na przerwę Azoty schodziły z wynikiem 22:19. Początek drugiej połowy był mocny w wykonaniu niebiesko-biało-czerwonych, którzy odskoczyli w 36. minucie na ośmiobramkowe prowadzenie (28:20). Tej przewagi goście nie dali sobie odebrać i ostatecznie wygrali 42:36. Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy rzucił Kacper Adamczuk, który zapisał na swoim koncie aż trzynaście trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie Olimpii był Jakub Szyszko. Rozgrywający pokonał bramkarzy z Puław dziewięć razy. – Od początku to spotkanie nie układało nam się w obronie. Praktycznie każda akcja zespołu z Puław kończyła się bramką. Zmieniliśmy schemat gry obronnej i to poskutkowało, ale tylko na chwilę i niestety nie udało się dogonić rywala. O ile z gry w ataku moich podopiecznych jestem w miarę zadowolony, to nad grą obronną musimy jeszcze popracować, bo nie da się wygrać meczu, tracąc w nim czterdzieści dwie bramki – mówi Marcin Stefaniec. – W porównaniu do ostatniego ligowego spotkania zagraliśmy dużo lepiej i zdecydowanie skuteczniej w ataku. To była na pewno nasza broń. Natomiast w obronie popełniliśmy za dużo błędów. Ta wygrana jest pewna, ale uważam, że straciliśmy w tej konfrontacji za dużo bramek. W kolejnych starciach musimy poprawić naszą grę obronną – komentuje Zbigniew Markuszewski.

UKS Olimpia Biała Podlaska – Azoty II Puławy 36:42 (19:22)

UKS Olimpia: Polak, Stroiński – Szyszko 9, Kobyliński 6, Jaszczuk 6, G. Olichwiruk 5, Polok 5, Tarasiuk 3, Grochowski 2, Fic, Cielecki, Michalczuk, Winnicki.

Azoty: Wiejak, Janicki – Adamczuk 13, Mchawrab 8, Pezda 5, Przychodzeń 4, Flont 4, Baranowski 3, Kosiak 2, Smaga 2, Konieczny 1, Batyra, Malinowski.