Spokojne zwycięstwo rezerw Azotów w Dąbrowie Białostockiej

W 1. kolejce grupy III mistrzowskiej rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści drugiej drużyny Azotów Puławy mierzyli się na wyjeździe z KS-em Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Podopieczni Piotra Pezdy pewnie pokonali rywali z Podlasia zwyciężając 27:20. Puławianie dominowali od początku sobotniego starcia. Po osiemnastu minutach gry ekipa z Lubelszczyzny prowadziła siedmioma bramkami (9:2). W następnym fragmencie spotkania przyjezdni powiększyli różnicę, która po pierwszej połowie wynosiła dziewięć trafień na korzyść Azotów (14:5). Po przerwie zawodnicy z Dąbrowy Białostockiej zaczęli odrabiać straty. Dzięki celnemu rzutowi Sebastiana Persa z 39. minuty gospodarzom udało się zmniejszyć przewagę przyjezdnych do siedmiu bramek (17:10). Puławianie nie zwalniali jednak tempa i utrzymywali bezpieczną przewagę. Jedenaście minut przed końcem gracze Azotów prowadzili 24:15. Dobra gra zawodników z Dąbrowy Białostockiej pozwoliła na zmniejszenie różnicy i doprowadzenie do wyniku 25:20 w 57. minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Azotów 27:20. Najskuteczniejszym graczem ekipy z Puław był w tym spotkaniu Kacper Mchawrab, zdobywca ośmiu bramek.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – Azoty II Puławy 20:27 (5:14)

KS Szczypiorniak: Kiedysz, Maksimowicz – Komosa 5, Bruszewski 5, Zawadzki 4, Pers 2, Jurgilewicz 2, Łabieniec 1, Citko 1, Groch, Lewkowicz, Kozłowski.

Azoty: Borucki, D. Janicki – Mchawrab 8, Adamczuk 6, Pezda 5, Batyra 3, Flont 2, K. Janicki 1, Przychodzeń 1, Baranowski 1, Malinowski, Bielawski.