Antoni Łangowski wzmocnieniem Azotów

Azoty Puławy rozpoczęły transferową ofensywę. Nowym nabytkiem brązowych medalistów mistrzostw Polski został lewy rozgrywający Antoni Łangowski. 28-letni zawodnik przeniesie się do zespołu z Puław po zakończeniu sezonu 2018/2019. Gracz reprezentujący aktualnie Gwardię Opole związał się z Azotami trzyletnim kontraktem.

Pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej Łangowski stawiał w SMS ZPRP Gdańsk. W latach 2009-2015 urodzony w Czersku zawodnik był graczem MMTS-u Kwidzyn. W PGNiG Superlidze zadebiutował już jako 19-latek. W klubie z Pomorza popularny “Tolek” zdobył srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. W 2015 roku zdecydował się na transfer do Gwardii Opole, z którą dotychczas udało mu się osiągnąć czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi i półfinał PGNiG Pucharu Polski. W ekipie z Opola Łangowski będzie grał do końca obecnego sezonu. Po jego zakończeniu przeniesie się na Lubelszczyznę.

W 2012 roku nowy nabytek Azotów zajął czwarte miejsce na akademickich mistrzostwach świata w Brazylii, rok później został powołany przez Michaela Bieglera do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Hiszpanii, ale w turnieju nie zagrał. Swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył 4 czerwca 2013 roku w towarzyskim meczu ze Szwecją.

fot. Azoty Puławy

0 0 votes
Article Rating