Azoty mocnym akcentem zainaugurowały rozgrywki pucharowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

W 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski Azoty Puławy pokonały występującą w I lidze ekipę KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 50:25. Wyżej notowany zespół z Puław bardzo dobrze rozpoczął pucharowe spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po trafieniu Mateusza Seroki podopieczni Michała Skórskiego prowadzili w 9. minucie 8:2. W kolejnych akcjach reprezentanci Lubelszczyzny konsekwentnie powiększali różnicę bramkową. W 17. minucie ich przewaga wzrosła do dziesięciu trafień (16:6). Po pierwszej połowie Azoty prowadziły 27:13. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Puławianie wyraźnie przewyższali zawodników KSZO, co potwierdzał bardzo korzystny rezultat na tablicy wyników. W 41. minucie, po skutecznym rzucie Michała Skwierawskiego niebiesko-biało-czerwoni prowadzili 36:16. W ostatnim kwadransie ekipa z Puław kontrolowała przebieg zawodów. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się wygraną zespołu występującego w PGNiG Superlidze 50:25. Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli w tym spotkaniu Łukasz Rogulski i Dawid Dawydzik. Obaj obrotowi pokonali bramkarzy rywali po osiem razy. Mecz kolejnej rundy PGNiG Pucharu Polski zaplanowano na 19 lutego.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – Azoty Puławy 25:50 (13:27)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Baran – Włoskiewicz 5, Skuciński 4, Jeżyna 4, Ćwięka 4, Rusin 3, Wojkowski 2, Granat 1, Włodarski 1, Hubka 1, Kogutowicz, Cukierski, Jagiełło, Dwojak.

Azoty: Bogdanow, Koszowy, Borucki – Rogulski 8, Dawydzik 8, Gumiński 7, Seroka 5, Bachko 5, Jarosiewicz 4, Podsiadło 4, Łangowski 3, Skwierawski 2, Przybylski 2, Mchawrab 1, Szyba 1, Adamczuk.

Kary: 10 minut (Jakub Ćwięka x2, Hubert Skuciński, Adrian Wojkowski, Grzegorz Hubka) – 6 minut (Dawid Dawydzik x2, Rafał Przybylski).