Azoty przedłużyły świetną serię wygraną w Opolu

Szczypiorniści Azotów Puławy nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. W 3. serii PGNiG Superligi podopieczni Larsa Walthera pokonali na wyjeździe Gwardię Opole 35:25. Początek piątkowej konfrontacji drużyn, które rozpoczęły sezon 2020/2021 od dwóch wygranych, nie był najlepszy dla przyjezdnych. W 8. minucie zespół prowadzony przez Rafała Kuptela wyszedł na prowadzenie 4:2. Reprezentanci Lubelszczyzny wyrównali (5:5), a w kolejnym fragmencie trwała gra bramka za bramkę. Od stanu 10:9 dla gości gracze Azotów zanotowali serię trzech skutecznych rzutów, doprowadzając do rezultatu 13:9. W 29. minucie Andrii Akimenko pokonał golkipera Gwardii i ekipa z Puław prowadziła 16:10. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 18:12. Mocny początek drugiej połowy umożliwił niebiesko-biało-czerwonym powiększenie przewagi. W 40. minucie akcję Azotów wykończył niezwykle skuteczny tego wieczoru Akimenko, a różnica wzrosła do jedenastu bramek (24:13). Gwardia nie złożyła broni i dążyła do zniwelowania strat. W 48. minucie po celnym rzucie Macieja Zarzyckiego na tablicy wyników widniał rezultat 26:20. Jednak końcówka meczu należała do puławskiej drużyny. Goście ponownie odskoczyli przeciwnikom, a spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 35:25. Triumf w Opolu był dla zespołu z Lubelszczyzny trzecią ligową wygraną z rzędu. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był Andrii Akimenko. Ukraiński skrzydłowy zapisał na swoim koncie piętnaście trafień, notując przy tym stuprocentową skuteczność rzutów.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii zaplanowanej na pierwszy weekend października Gwardia Opole zagra na wyjeździe z SPR-em Stal Mielec. Natomiast Azoty Puławy podejmą MKS Zagłębie Lubin. Wcześniej puławianie w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej EHF rozegrają domowy mecz ze szwedzkim IFK Kristianstad (22 września, 18:45).

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:35 (12:18)

Gwardia: Malcher, Balcerek – Kawka 5, Zarzycki 5, Milewski 3, Morawski 3, Kucharzyk 3, Klimków 2, Mauer 2, Działakiewicz 2, Sosna, Lemaniak, Jankowski, Fabianowicz.

Azoty: Zembrzycki, Bogdanow – Akimenko 15, Bachko 5, Gumiński 4, Dawydzik 3, Jurecki 3, Szyba 3, Kowalczyk 1, Rogulski 1, Podsiadło, Seroka.

Kary: 14 minut (Łukasz Kucharzyk x2, Jan Klimków, Maciej Zarzycki, Mateusz Morawski, Szymon Działakiewicz, Wiktor Kawka) – 6 minut (Dawid Dawydzik x2, Michał Szyba).