Azoty wzmacniają kadrę

Mateusz Zembrzycki został nowym zawodnikiem Azotów Puławy. 23-letni bramkarz spędził ostatnie lata w Gwardii Opole. Wychowanek Siódemki Legnica, który podpisał z klubem z Lubelszczyzny trzyletni kontrakt zawalczy o miejsce w wyjściowym składzie puławian z Wadimem Boganowem i Wojciechem Boruckim. Doświadczony Walentyn Koszowy broniący w ostatnich rozgrywkach bramki Azotów będzie w kolejnym sezonie trenerem bramkarzy ekipy z Puław. 

– Pięć moich ostatnich sportowych lat spędziłem w Opolu. To okres, po którym sportowiec szuka nowych wyzwań i jakichś zmian. Kiedy zatem pojawiła się oferta z Puław od razu z niej skorzystałem. Moja decyzja była o tyle ułatwiona, że Azoty Puławy to uznana w Polsce marka, klub bardzo dobrze poukładany i profesjonalny. Wielu młodych, ale nie tylko, zawodników bardzo chciałoby tu występować. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że o miejsce w składzie będzie bardzo mocna rywalizacja. Jednak walka o wyjście na parkiet nie jest mi obca, bo w Opolu musiałem przecież stawić czoła Adamowi Malcherowi. Kiedy wychodziłem na boisko wielokrotnie udowadniałem, że znam swój fach i mam nadzieję, że tak będzie w Puławach – powiedział klubowym mediom nowy nabytek Azotów.

Mateusz Zembrzycki to drugie wzmocnienie Azotów przed startem sezonu 2020/2021. Wcześniej puławski klub pozyskał z SG Flensburg-Handewitt Michała Jureckiego.

fot. Azoty Puławy