Azoty zakończyły rok przegraną w Lubinie

Ostatni mecz w 2019 roku nie okazał się szczęśliwy dla zawodników Azotów Puławy. Podopieczni Michała Skórskiego przegrali w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 26:28. Początek sobotniego spotkania nie zwiastował porażki szczypiornistów z Lubelszczyzny. Goście od początku kontrolowali spotkanie i szybko rzucili trzy bramki, nie tracąc żadnej. Dzięki solidnej grze w obronie nie dawali dojść do słowa gospodarzom i na przerwę schodzili z przewagą trzech trafień. W drugiej połowie gra puławian posypała się niczym domek z kart. Miedziowi zaczęli dochodzić do głosu i szybko, bo już w 42. minucie, nie tylko odrobili straty, ale i wyszyli na prowadzenie. Brak skuteczności i nerwowość Azotów połączona z wyrachowaniem Zagłębia dały gospodarzom prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Piłkarze ręczni z Puław rok 2019 zakończyli na czwartym miejscu w tabeli, ze stratą dwudziestu punktów do liderującej Wisły Płock.

W następnej kolejce Azoty-Puławy podejmą KS SPR Chrobry Głogów (29 stycznia).

MKS Zagłębie Lubin – Azoty-Puławy 28:26 (13:16)

Zagłębie: Bartosik, Schodowski, Wiącek – Czyczykało 6, Tokaj 4, Sroczyk 4, Hajnos 3, Adamski 2, Drobiecki 2, Marciniak 2, Stankiewicz 2, Pawlaczyk 1, Borowczyk 1, Kupiec 1, Gębala, Pietruszko.

Azoty: Koshovy, Bogdanow – Łangowski 7, Seroka 6, Jarosiewicz 3, Przybylski 3, Moryń 2, Szyba 2, Dawydzik 1, Gumiński 1, Rogulski 1, Kowalczyk, Adamczuk, Skwierawski, Grzelak, Podsiadło.

Kary: 10 minut (Krzysztof Pawlaczyk x2, Tomasz Pietruszko x2, Wojciech Hajnos) – 16 minut (Antoni Łangowski, Rafał Przybylski x2, Michał Szyba, Łukasz Rogulski, Paweł Grzelak, Dawid Dawydzik x2).