Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Nafciarzy

W 13. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn, ostatniej serii gier przed rundą rewanżową doszło do starcia drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. W Orlen Arenie Wisła Płock podejmowała Azoty Puławy. Wicemistrzowie Polski pokonali zespół z Lubelszczyzny 28:17. Gospodarze dobrze rozpoczęli niedzielny mecz na szczycie. Po trafieniu Michała Daszka z rzutu karnego w 15. minucie gracze z Płocka wyszli na prowadzenie 6:2. Puławianie zmniejszyli straty i w 22. minucie przegrywali 7:5. Podopieczni Xaviego Sabate ponownie odskoczyli na cztery trafienia, prowadząc 11:7 w 28. minucie. Zawodnicy Azotów nie spuścili głów i odrobili część strat w końcówce pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 12:10. Prawdziwe kłopoty podopiecznych Bartosza Jureckiego zaczęły się w drugiej połowie. Po kwadransie gry w drugiej części meczu płocczanie prowadzili sześcioma bramkami (19:13). Ostatnie piętnaście minut ekipa z Płocka wygrała 9:4, triumfując ostatecznie w całym spotkaniu 28:17. Najwięcej bramek dla Azotów w meczu przeciwko Nafciarzom rzucił Wojciech Gumiński. 29-letni skrzydłowy zapisał na swoim koncie pięć trafień.

Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy 28:17 (12:10)

Orlen: Morawski, Borbely – Daszek 9, Moya 5, Sulić 5, Obradović 3, Krajewski 2, Zabić 2, Mihić 1, Tarabochia 1, Mlakar, Racotea, Zdrahala, de Toledo.

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Gumiński 5, Podsiadło 3, Masłowski 2, Seroka 2, Titow 2, Grzelak 1, Panić 1, Skrabania 1, Kaleb, Kasprzak, Prce, Rogulski, Łyżwa.