Klęska Azotów w Głogowie

Szósta ligowa porażka puławskich Azotów w sezonie 2018/2019 stała się faktem. W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn podopieczni Bartosza Jureckiego ulegli na wyjeździe Chrobremu Głogów 33:34. Spotkanie na Dolnym Śląsku dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych. W 8. minucie, po celnym rzucie Adama Skrabanii puławianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie (5:3). Jednak gracze z Głogowa szybko odrobili straty. Pięć minut przed końcem pierwszej części meczu to gospodarze zbudowali przewagę trzech bramek (15:12), ale graczom Azotów udało się ją zniwelować jeszcze przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 16:16. Początek drugiej odsłony był wyrównany, lecz z czasem szczypiorniści Chrobrego zaczęli odskakiwać ekipie z Lubelszczyzny. W 49. minucie zawodnicy z województwa dolnośląskiego prowadzili 29:25. Cztery minuty później różnica bramkowa wynosiła pięć trafień na korzyść miejscowych (32:27). Dobra seria podopiecznych Bartosza Jureckiego pozwoliła im w 58. minucie na złapanie kontaktu (32:31), ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 34:33. Najskuteczniejszym graczem Azotów w tym meczu był Jerko Matulić. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem trafień. – Prezentowaliśmy nieskuteczność w sytuacjach stuprocentowych, które sobie wypracowywaliśmy w dużej ilości. Do tego doszła słabsza gra w obronie. Te dwa czynniki zadecydowały o tym, że meczu w Głogowie nie udało się wygrać – komentuje drugi trener Azotów Zbigniew Markuszewski.

KS SPR Chrobry Głogów – Azoty Puławy 34:33 (16:16)

KS SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Sadowski 7, Bartczak 7, Biegaj 5, Babicz 5, Makowiejew 4, Orpik 2, Rydz 1, Klinger 1, Warmijak 1, Wawrzyniak 1, Tylutki, Krzysztofik, Czapla.

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Matulić 8, Prce 5, Masłowski 4, Panić 4, Skrabania 3, Gumiński 3, Podsiadło 3, Kasprzak 2, Kaleb 1, Titow, Grzelak.