Komplet zwycięstw puławian w Zwoleniu

Komplet zwycięstw puławian w Zwoleniu

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020 pierwszy i drugi zespół Azotów Puławy wziął udział w I Zimowym Festiwalu Piłki Ręcznej LOBO CUP organizowanym w dniach 10-12 stycznia przez ekipę Enea Orląt Zwoleń. Zespół prowadzony przez Michała Skórskiego wygrał dwa mecze, zwyciężając z I-ligowym KPR-em Legionowo 42:27 i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 36:26. Również rezerwy Azotów odniosły zwycięstwo. Podopieczni Piotra Dropka pokonali SPR ROKiS Radzymin 28:27.

Piotr Pezda (II trener Azotów Puławy)
O turnieju i postawie zawodników z drugiej drużyny:To było nasze pierwsze granie po przerwie. Prezentowaliśmy się w niepełnym składzie, ponieważ czterech graczy znajduje się na zgrupowaniu reprezentacji. Do tego mamy dwóch kontuzjowanych obrotowych. Zasięgnęliśmy więc po zawodników z rezerw i jak najbardziej z pożytkiem. Z dobrej strony pokazał się obrotowy Kacper Baranowski. Na pewno kilka udanych minut ma za sobą Mateusz Flont. W jednym meczu mieliśmy również pomoc od Adama Stępnia. O tych trzech graczach trzeba mówić w samych superlatywach i zachęcać ich do dalszej pracy. Szczypiorniści rezerw sprawdzili się w tych spotkaniach, pokazując się ze świetnej strony i należy się z tego cieszyć.

O przygotowaniach do rundy rewanżowej: – Aktualnie jesteśmy w trudnym okresie. Trenujemy dwa razy dziennie, łącząc bieganie, siłownię i zajęcia na hali. Z pewnością zawodnicy czują to w nogach. Uważam, że pomimo tego w tym turnieju pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i trzeba wyciągać pozytywy z naszych spotkań. Zarówno mecze sparingowe, jak i postawę drużyny oceniam na duży plus, jednak mamy też kilka rzeczy do przeanalizowania.

O nowym zawodniku Azotów, Aleksandrze Bachko: – Wprowadziliśmy do gry naszego nowego rozgrywającego Aleksandra Bachko. Myślę, że ten zawodnik potrzebował grania w zespole. Zdobył swoje debiutanckie bramki i na pewno będzie wchodził ze spokojniejszą głową. Można było zauważyć, że dobrze rozumie się z Łukaszem Rogulskim i między nimi funkcjonuje to nieźle. Nowy gracz zaprezentował się bardzo pozytywnie zarówno w obronie, jak i w ataku. Z pewnością będziemy mieli z niego dużo pożytku i wiele dobrego wniesie do naszej drużyny.

WYNIKI AZOTÓW PUŁAWY I AZOTÓW II PUŁAWY PODCZAS LOBO CUP:

Azoty Puławy – KPR Legionowo 42:27
Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:26

Azoty II Puławy – SPR ROKiS Radzymin 28:27

fot. Azoty Puławy