Michał Skórski szkoleniowcem Azotów Puławy

Michał Skórski szkoleniowcem Azotów Puławy

W poniedziałek zarząd Azotów Puławy ogłosił nazwisko nowego trenera szóstej siły poprzedniego sezonu rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. W nadchodzącej kampanii ekipę z Lubelszczyzny poprowadzi Michał Skórski. Szkoleniowiec związał się z puławską drużyną trzyletnim kontraktem.

OFICJALNY KOMUNIKAT ZAMIESZCZONY NA STRONIE KLUBOWEJ

“– Nasz wybór padł na młodego trenera, który jednak może poszczycić się ciekawym CV. Jest przecież selekcjonerem kadry B, która jest bezpośrednim zapleczem dla pierwszej reprezentacji. Skoro Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył Michałowi Skórskiemu tak odpowiedzialne stanowisko, to uważamy, że jest to bardzo dobra rekomendacja dla trenera, który w ostatnim sezonie wraz z ekipą z Opola świętował zdobycie brązowego medalu – mówi prezes Jerzy Witaszek.

Michał Skórski osiągał już w swojej karierze sukcesy z zespołami młodzieżowymi. To jego wychowankiem jest m.in. Kamil Syprzak. W „dorosłej” piłce ręcznej, przez ostatnie pięć lat był asystentem Rafała Kuptela w Gwardii Opole. Od kilku tygodni piastuje również funkcję selekcjonera kadry B.

Nowy trener będzie miał za zadanie zbudowanie w Puławach zespołu złożonego z zawodników krajowych. Funkcja trenera kadry B to na pewno atut Michała Skórskiego – dodaje sternik puławskiego klubu.”