Pewna wygrana Azotów w Szczecinie

Trwa zwycięska seria Azotów Puławy. W 12. serii rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn podopieczni Larsa Walthera pokonali na wyjeździe Sandra Spa Pogoń Szczecin 33:22. Puławianie nieźle rozpoczęli niedzielną potyczkę w Szczecinie. W 11. minucie po skutecznej akcji Michała Jureckiego reprezentanci Lubelszczyzny prowadzili 5:3. W kolejnych akcjach przyjezdni próbowali odskoczyć, jednak Pogoń utrzymywała kontakt z rywalem. W 22. minucie po trafieniu Michała Szyby Azoty miały trzy bramki przewagi (11:8). Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 15:12 na korzyść gości. Początek drugiej połowy był znakomity w wykonaniu niebiesko-biało-czerwonych. W 44. minucie po celnym rzucie Mateusza Seroki puławianie prowadzili 26:15. W ostatnim kwadransie goście kontrolowali przebieg gry i finalnie zwyciężyli 33:22. Najwięcej bramek dla Azotów rzucił w tym meczu Andrii Akimenko, który zapisał na swoim koncie sześć trafień. – Nasze dwa ostatnie pojedynki wyglądały identycznie jak to spotkanie. W pierwszej połowie męczyliśmy się i szło nam ciężko. Gra toczyła się bramka za bramkę, a wynik oscylował wokół remisu. Jednak po przerwie potrafiliśmy zagrać dużo lepiej niż w pierwszej części. Praktycznie w każdym meczu widać, że początek drugiej połowy stanowi ważny moment i jest lepszy w naszym wykonaniu. Ponadto cieszy, że jesteśmy przygotowani pod względem fizycznym. Po listopadowej przerwy wymuszonej koronawirusem, gramy często i jesteśmy gotowi. Daleki wyjazd do Szczecina jest jednym z najcięższych, tak więc jesteśmy zadowoleni z tego, że udało nam się rozegrać taki mecz i okazale wygrać – powiedział po tym spotkaniu klubowym mediom szczecińskiego zespołu obrotowy Azotów Łukasz Rogulski.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii Sandra Spa Pogoń Szczecin zagra na wyjeździe z SPR-em Stalą Mielec (12 grudnia, 13:00). Natomiast Azoty Puławy podejmą Górnik Zabrze (11 grudnia, 19:45).

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 22:33 (12:15)

Pogoń: Terekhov, Gawryś – Rybski 10, Matuszak 3, Krupa 3, Gierak 2, Fedeńczak 1, Krysiak 1, Bosy 1, Wrzesiński 1, Zaremba, Wąsowski.

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Akimenko 6, Przybylski 5, Jurecki 4, Szyba 4, Velkavrh 4, Seroka 3, Rogulski 2, Łangowski 1, Podsiadło 1, Bachko 1, Dawydzik 1, Gumiński 1, Jarosiewicz.

Kary: 8 minut (Łukasz Gierak x2, Adam Wąsowski, Paweł Krupa) – 8 minut (Antoni Łangowski x2, Mateusz Seroka, Dawid Dawydzik).