Pewne zwycięstwo Azotów po przerwie na reprezentację

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze ręczni Azotów Puławy. Tym razem podopieczni Michała Skórskiego pokonali we własnej hali Pogoń Szczecin. Gospodarze od początku spotkania narzucili wysokie tempo. Szybko zdobyli przewagę i już po 13 minutach prowadzili czterema bramkami. Wtedy nieśmiało do głosu zaczęli dobijać się goście, którzy doszli do puławian na dwa trafienia. Podjęciem rękawicy tylko podrażnili zawodników Azotów, a ci złość przelali na jeszcze lepszą formę sportową i po raz kolejny odskoczyli, tym razem na pięć goli i tak zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie lubelscy szczypiorniści tylko udowadniali swoją wyższość i raz zarazem powiększali i tak już wysokie prowadzenie. Solidna gra do ostatniego gwizdka zapewniła im wygraną i kolejne trzy punkty dopisane do dorobku.

W następnej kolejce Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z NMC Górnik Zabrze (10 listopada, 16:00).

Azoty Puławy – Sandra SPA Pogoń Szczecin 37:23 (17:12)

Azoty: Koszowy, Bogdanov – Szyba 9, Łangowski 7, Seroka 4, Kowalczyk 3, Dawydzik 3, Moryń 3, Adamczuk 2, Rogulski 2, Jarosiewicz 2, Skwierawski 1, Flont 1, Kasprzak, Grzelak, Mchawrab.

Pogoń: Terekhov, Gawryś – Matuszak 6, Biernacki 5, Fedeńczak 4, Horiha 2, Krupa 2, Wrzesiński 1, Wąsowski 1, Jedziniak 1, Rybski 1, Krysiak, Bosy, Telenga.

Kary: 12 minut (Kacper Mchawrab, Paweł Grzelak, Bartosz Kowalczyk, Tomasz Kasprzak, Dawid Dawydzik x2) – 16 minut (Adam Wąsowski x3, Dmytro Horiha, Paweł Krupa x2, Wojciech Jedzinak, Dawid Fedeńczak).