Po pierwszym akcie dwumeczu Gwardia bliżej Pucharu EHF od Azotów

W pierwszym meczu III rundy eliminacji do Pucharu EHF szczypiorniści Azotów Puławy przegrali na wyjeździe z Gwardią Opole 24:26. Na początku spotkania w opolskiej Stegu Arenie trwała gra bramka za bramkę. W 13. minucie po szybkim ataku wykończonym przez Mateusza Serokę puławianie wyszli na prowadzenie 6:4. Znakomite interwencje Mateusza Zembrzyckiego pozwoliły gospodarzom na doprowadzenie do remisu 6:6, nawet pomimo gry w osłabieniu. Chwilę później, po starciu Jędrzeja Zieniewicza z Rafałem Przybylskim, rozgrywający Azotów został ukarany czerwoną kartką i zakończył swój udział w tym spotkaniu. W 19. minucie, po skutecznej akcji Jakuba Morynia z Dawidem Dawydzikiem ekipa z Puław odskoczyła przeciwnikom na trzy trafienia (9:6). Kapitalne obrony Wadima Bogdanowa w kolejnym fragmencie i bramka Łukasza Rogulskiego dała reprezentantom Lubelszczyzny prowadzenie 11:7. W końcówce opolanie odrobili straty, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:12. Na początku drugiej części podopieczni Michała Skórskiego odskoczyli na dwie bramki (14:12). Zawodnicy Gwardii przez niemal dwie minuty grali w podwójnej przewadze, lecz nie potrafili wyrównać. W 41. minucie, po trafieniu Jana Klimkowa gospodarze doprowadzili do remisu 16:16. W następnych akcjach trwała zacięta walka z obu stron. Dziesięć minut przed końcem gracze z Puław ponownie mieli dwie bramki przewagi (21:19). W następnym fragmencie opolscy szczypiorniści przejęli inicjatywę. Trzecią karą dwuminutową został ukarany Antoni Łangowski i w 55. minucie to miejscowi prowadzili 24:22. Celny rzut Michała Szyby wyrównał stan rywalizacji na 24:24. W ostatniej minucie trafienie Wiktora Kawki i bramka po przechwycie Karola Siwaka zapewniły Gwardii zwycięstwo 26:24 w tej konfrontacji. Spotkanie rewanżowe decydujące o awansie do fazy grupowej Pucharu EHF odbędzie się w najbliższą sobotę w Puławach.

Gwardia Opole – Azoty Puławy 26:24 (12:12)

Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Mauer 6, Kawka 4, Mokrzki 3, Klimków 3, Zieniewicz 3, Milewski 2, Działakiewicz 2, Jankowski 2, Siwak 1, Skraburski, Zarzycki, Morawski, Lemaniak.

Azoty: Bogdanow – Dawydzik 6, Seroka 5, Szyba 5, Rogulski 4, Łangowski 1, Moryń 1, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Grzelak, Przybylski, Skwierawski, Kasprzak.

Kary: 6 minut (Jan Klimków Mateusz Jankowski, Maciej Zarzycki) – 12 minut (Antoni Łangowski x3, Dawid Dawydzik x2, Rafał Przybylski).