Porażka w Opolu zakończyła sezon Azotów

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi mężczyzn Azoty Puławy uległy na wyjeździe Gwardii Opole 25:28. Puławianie nieźle rozpoczęli starcie w Opolu. W 5. minucie celny rzut Marko Panicia dał przyjezdnym prowadzenie 4:2. Dziewięć minut później, po trafieniu Mateusza Morawskiego gospodarze doprowadzili do remisu po sześć. W 17. minucie puławianie ponownie zbudowali przewagę dwóch trafień (9:7). Jednak od stanu 12:10 dla reprezentantów Lubelszczyzny szczypiorniści Gwardii rzucili trzy bramki z rzędu i w 26. minucie to oni wygrywali 13:12. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:14 na korzyść ekipy z Opola. Na początku drugiej części meczu gospodarze zbudowali dwubramkową przewagę, prowadząc w 37. minucie 18:16. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego odrobili straty, a sześć minut później po kontrataku wykończonym przez Piotra Jarosiewicza puławianie prowadzili 21:20. Wtedy Azotom przydarzył się przestój, który skrzętnie wykorzystali gospodarze. Zawodnicy z Opola zanotowali serię pięciu trafień z rzędu i w 50. minucie wyszli na prowadzenie 25:21. Tej różnicy przyjezdnym nie udało się już zniwelować. Gwardia zwyciężyła ostatecznie 28:25 pieczętując swój awans do półfinału PGNiG Superligi mężczyzn. Najskuteczniejszym graczem puławskiego zespołu był w tym spotkaniu Paweł Podsiadło, który zapisał na swoim koncie pięć bramek.

Gwardia Opole – Azoty Puławy 28:25 (15:14)

Gwardia: Malcher – Jankowski 8, Łangowski 6, Zieniewicz 4, Morawski 3, Klimków 2, Mauer 2, Lemaniak 1, Zadura 1, Zarzycki 1, Milewski, Siwak, Tarcijonas.

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Podsiadło 5, Panić 4, Seroka 3, Kaleb 3, Prce 3, Jarosiewicz 3, Skrabania 2, Rogulski 2, Grzelak, Łyżwa, Gumiński.