Szczypiorniści Azotów powrócili na parkiet i odnieśli pewne zwycięstwo nad drużyną z Mielca

Po trwającej 39 dni przerwie związanej z pandemią koronawirusa do ligowej rywalizacji wrócili szczypiorniści Azotów Puławy. W zaległym meczu 9. serii rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn podopieczni Larsa Walthera podejmowali SPR Stal Mielec. Puławianie dobrze rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie i po pierwszym kwadransie prowadzili 9:3. Od stanu 12:6 reprezentanci Lubelszczyzny zanotowali serię pięciu trafień i w 26. minucie prowadzili 17:6. Po pierwszej części na tablicy wyników widniał rezultat 19:11 na korzyść miejscowych. Na początku drugiej połowy Stal zmniejszyła różnicę. W 40. minucie po celnym rzucie Kosty Petrovicia przewaga Azotów stopniała do sześciu bramek (22:16). W kolejnym fragmencie gospodarze ponownie odskoczyli i w 49. minucie po skutecznej akcji Dawida Dawydzika prowadzili 28:19. W końcówce zespół z Puław potwierdził swoją dominację i ostatecznie wygrał 35:21. Najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów był w tym meczu Dawid Dawydzik. Obrotowy pokonał bramkarzy rywali siedem razy. Dla niebiesko-biało-czerwonych triumf nad ekipą z Mielca był piątym zwycięstwem w piątym ligowym meczu sezonu 2020/2021. – Jestem dumny ze swojego zespołu, ponieważ nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy po przejściu koronawirusa. W ostatnich ośmiu tygodniach zagraliśmy tylko jedno spotkanie, dlatego byliśmy trochę zdenerwowani. Drużynie należą się wyrazy uznania za walkę przez pełne sześćdziesiąt minut. Mogliśmy sobie pozwolić na wiele zmian. W bramce dobrą robotę wykonał Wadim Bogdanow i jestem bardzo szczęśliwy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Azotów Lars Walther.

NASTĘPNA SERIA

W następnej serii Azoty Puławy zagrają u siebie z Łomżą Vive Kielce (28 listopada, 12:30). Wcześniej drużyna z Puław rozegra zaległy mecz 4. serii z MKS-em Zagłębie Lubin (26 listopada, 17:00). Natomiast SPR Stal Mielec podejmie Orlen Wisłę Płock (28 listopada, 15:00).

Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 35:21 (19:11)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Dawydzik 7, Akimenko 6, Rogulski 4, Gumiński 4, Przybylski 3, Bachko 3, Podsiadło 3, Jurecki 2, Szyba 2, Seroka 1, Kowalczyk, Łangowski, Adamczuk.

SPR Stal: Wiśniewski, Witkowski – Ivanović 6, Valyntsau 5, Monczka 4, Krupa 2, Petrović 2, Mochocki 2, Janyst, Wilk, Kornecki, Chodara, Krytski, Wojdak.

Kary: 14 minut (Michał Jurecki x2, Dawid Dawydzik x2, Michał Szyba, Łukasz Rogulski, Andrii Akimenko) – 10 minut (Rafał Krupa, Bartosz Wojdak, Kosta Petrović, Hubert Kornecki, Tomasz Mochocki).