Szczypiorniści Azotów z pierwszą wygraną w sezonie

W 2. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn swoje pierwsze zwycięstwo w kampanii 2019/2020 odnieśli szczypiorniści Azotów Puławy. Podopieczni Michała Skórskiego pokonali przed własną publicznością Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24. Reprezentanci Lubelszczyzny rozpoczęli sobotnie spotkanie od prowadzenia 3:0 w 4. minucie. Gospodarze utrzymywali przewagę, a w 21. minucie po czterech bramkach z rzędu odskoczyli na sześć trafień (13:7). Dobra gra puławian w końcówce pierwszej połowy sprawiła, że na przerwę miejscowi schodzili z dziewięciobramkowym prowadzeniem (20:11). Cztery celne rzuty Wojciecha Gumińskiego oraz bramki Pawła Podsiadły i Antoniego Łangowskiego zdobyte na początku drugiej części meczu dały w 37. minucie gospodarzom piętnaście bramek przewagi (26:11). Przyjezdni zmniejszyli nieco straty, ale mimo to spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem puławian 32:24. Najskuteczniejszym graczem Azotów był w tym spotkaniu Paweł Podsiadło, który zapisał na swoim koncie siedem trafień. – Przede wszystkim jestem zadowolony z przebiegu pierwszej połowy. Sądzę, że była dobra w naszym wykonaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o tempo, grę w obronie i szybkie ataki. To wszystko funkcjonowało bardzo przyzwoicie. Po przerwie było troszkę gorzej, ale cieszę, że w tej drugiej połowie zbudowaliśmy kilka dobrych akcji. Zdarzało się, że wypracowywaliśmy sobie pozycje rzutowe i nie zamienialiśmy ich na bramki. Druga część spotkania była dosyć dziwna, ponieważ dobre zagrania w ataku i obronie przeplataliśmy słabszymi – mówi trener Azotów.

W następnej kolejce Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn (14 września, 17:00). Natomiast Torus Wybrzeże Gdańsk podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (15 września, 19:00).

Azoty Puławy – Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24 (20:11)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Podsiadło 7, Dawydzik 6, Gumiński 5, Jarosiewicz 4, Łangowski 4, Rogulski 4, Seroka 1, Przybylski 1, Kowalczyk, Moryń, Szyba, Grzelak, Adamczuk, Skwierawski.

Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Janikowski 7, Adamczyk 6, Wróbel 6, Prymlewicz 2, Pieczonka 1, Papaj 1, Komarzewski 1, Didyk, Malinski, Salacz, Frańczak, Gądek, Sadowski, Powarzyński.

Kary: 8 minut (Dawid Dawydzik x2, Rafał Przybylski, Kacper Adamczuk) – 14 minut (Patryk Pieczonka x2, Kelian Janikowski, Piotr Papaj, Paweł Salacz, Jakub Powarzyński, trener Thomas Orneborg).