Szwedzi minimalnie lepsi od Azotów

Szczypiorniści Azotów Puławy rozpoczęli rywalizację w europejskich pucharach w sezonie 2020/2021 meczem II rundy eliminacyjnej do Ligi Europejskiej EHF z IFK Kristianstad. Obie drużyny bez gry przeszły I rundę kwalifikacji, ponieważ z rozgrywek wycofały się norweskie ekipy Haslum HK i OIF Arendal. Środowe spotkanie w puławskiej hali rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, bo od prowadzenia 3:1. Przyjezdni odrobili straty, a w kolejnych fragmencie spotkanie toczyło się bramka za bramkę. W 21. minucie czerwoną kartką został ukarany Wojciech Gumiński. Skrzydłowy Azotów wykonywał rzut karny i trafił w głowę golkipera rywali, co zakończyło jego udział w tym meczu. Trzy minuty po tej sytuacji drużyna z Puław prowadziła różnicą czterech trafień (10:6). Goście nie złożyli broni i doprowadzili do remisu 11:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:11 na korzyść niebiesko-biało-czerwonych. Po przerwie Szwedzi przejęli inicjatywę. Skuteczny rzut Adama Nyfjalla doprowadził do wyniku 15:13 dla IFK Kristianstad. W 48. minucie przyjezdni prowadzili 20:17. Gospodarze rzucili wtedy pięć bramek z rzędu, doprowadzając do rezultatu 22:20 na swoją korzyść. Końcówkę meczu lepiej rozegrali przyjezdni. Ekipa prowadzona przez Ljubomira Vranjesa zwyciężyła to spotkanie 25:24. Najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów był w tym starciu Michał Szyba, który pokonał bramkarzy rywali sześć razy. – Jestem bardzo smutny. Nie tylko z powodu wyniku, ale także z faktu, że kilku zawodników grających normalnie na wysokim poziomie, zagrało słabiej. Niestety zabrakło nam w dużej części meczu Wojtka Gumińskiego. Myślę, że przestrzelone karne i kontrataki to był ważny element, wpływający na wynik. Wierzę, że jeśli wyeliminujemy te niedoskonałości, jesteśmy w stanie w Szwecji wygrać. Musimy teraz ciężko popracować, przeanalizować dokładnie ten mecz i mam nadzieję zagrać lepiej na wyjeździe niż to miało miejsce dziś – powiedział po tym spotkaniu klubowym mediom Lars Walther.

NASTĘPNY MECZ

Rewanżowe spotkanie Azotów Puławy z IFK Kristianstad zostanie rozegrane 29 września o godzinie 18:45.

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25 (12:11)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Szyba 6, Jurecki 5, Podsiadło 3, Rogulski 3, Bachko 3, Akimenko 2, Gumiński 1, Dawydzik 1, Seroka, Kowalczyk, Adamczuk.

IFK: Christensen – Nyfjall 7, Frend-Ofors 5, Halen 4, Gudmundsson 3, Olsson 3, Nilsson 2, Ocvirk 1, Petersen, Einarsson.

Kary: 6 minut (Michał Jurecki, Dawid Dawydzik, Wojciech Gumiński) – 6 minut (Olafur Gudmundsson, Fredrik Petersen, Teitur Einarsson)