W Azotach Puławy nie ma tematu dotyczącego zwolnienia Bartosza Jureckiego

W Azotach Puławy nie ma tematu dotyczącego zwolnienia Bartosza Jureckiego

Po nie do końca udanej rundzie jesiennej w wykonaniu Azotów Puławy, wiele osób spekulowało, że klub może zakończyć współpracę z Bartoszem Jureckim. Wiadomo już, że były reprezentant Polski pozostanie na stanowisku pierwszego trenera puławian, a pomagać mu będzie Zbigniew Markuszewski, który zastąpił Marcina Kurowskiego.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE ZAMIESZCZONE NA STRONIE KLUBOWEJ

“W związku z licznymi spekulacjami, pojawiającymi się w ostatnich dniach w prasie i mediach elektronicznych, a związanych ze składem sztabu szkoleniowego i zawodniczego pierwszego zespołu Azotów Puławy, Zarząd Klubu informuje, że:

1. Nie ma mowy o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera Bartosza Jureckiego. Zarząd powierzył swojemu byłemu zawodnikowi prowadzenie pierwszego zespołu i ma pełne zaufanie do pracy trenera. Przegranie dwóch ligowych meczów w końcówce ubiegłego roku  nie jest podstawą do pozbawienia Bartosza Jureckiego stanowiska. Jednocześnie pamiętać należy, że trener Jurecki osiągnął już jeden z założonych celów, jakim był awans do fazy grupowej Pucharu EHF.

2. W związku z absencją Marcina Kurowskiego, która nieco pokrzyżowała plany pracy z pierwszym zespołem, podjęta została decyzja o powierzeniu stanowiska drugiego trenera pierwszego zespołu Zbigniewowi Markuszewskiemu. Ma on wspierać Bartosza Jureckiego swoim doświadczeniem, co w konsekwencji prowadzić będzie do podniesienia poziomu sportowego drużyny.

3. Pełniący obecnie obowiązki kierownika zespołu Artur Witkowski pozostaje na swoim stanowisku.

4. Delegowany do roli drugiego trenera Zbigniew Markuszewski jeszcze w styczniu będzie godził nowe obowiązki z dotychczasowymi, czyli prowadzeniem II zespołu Azotów Puławy. Pod wodzą tego szkoleniowca drugi zespół w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnął znaczący postęp. Sukcesję po trenerze Markuszewskim przejmie od lutego dotychczasowy drugi trener – Piotr Pezda, któremu asystować będzie Karol Goś.

5. Organizacja i szkolenie w grupach młodzieżowych w Klubie nadal będą podlegały trenerowi Piotrowi Dropkowi.

6. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby informować o zmianach kadrowych w pierwszym zespole. Z zawodnikami, którym kończą się po tym sezonie kontrakty, Zarząd Klubu będzie prowadził rozmowy, których wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero po ostatecznych ustaleniach.

7. Korzystne jest odmłodzenie pierwszego zespołu, które ma się odbywać w pierwszej kolejności poprzez uzupełnianie drużyny graczami z drugiego zespołu Azotów Puławy. Wychowankowie Azotów Puławy, grający na co dzień w II lidze udowodnili, że są gotowi do walki na wyższym poziomie, co pokazali w meczach z czołowymi zespołami I ligi rozegranymi w ramach Pucharu Polski.”

fot. Azoty Puławy (archiwum)