Wyraźne zwycięstwo Azotów nad Piotrkowianinem

Pierwszy sparing w trakcie przygotowań do sezonu 2020/2021 za szczypiornistami Azotów Puławy. Na inaugurację cyklu gier kontrolnych podopieczni Larsa Walthera pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:27. Ekipa z Lubelszczyzny już po pierwszej części piątkowej konfrontacji prowadziła różnicą ośmiu trafień (20:12). W drugiej połowie Azoty kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, potwierdzając swoją przewagę nad przeciwnikami. Mecz w Piotrkowie Trybunalskim był debiutanckim spotkaniem dla nowych nabytków niebiesko-biało-czerwonych – Mateusza Zembrzyckiego i Michała Jureckiego. Popularny “Dzidziuś” zapisał na swoim koncie cztery trafienia i pokonał swojego brata Bartosza, który w przeszłości był zawodnikiem i trenerem Azotów, a obecnie prowadzi drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego. – Na razie gramy jeszcze nierówno. Były fragmenty, w których naprawdę fajnie funkcjonowaliśmy w defensywie, na przykład wówczas, gdy przez siedem minut straciliśmy tylko jednego gola. Jednak było też i tak, że łatwo traciliśmy kilka bramek z rzędu i przegrywaliśmy pozycje jeden na jednego. Podobnie rzecz miała się w ataku, gdzie momentami graliśmy cierpliwie, do pewnej piłki i kończyło się to golami, a w innym fragmencie rozgrywaliśmy wolno i w przewidywalny sposób. Reasumując gramy na razie “w kratkę”, ale jeśli chodzi o wynik i zaangażowanie na parkiecie w pierwszym meczu po tak długiej przerwie, to nie można narzekać – powiedział za pośrednictwem klubowej strony rozgrywający Azotów Bartosz Kowalczyk.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Azoty Puławy 27:35 (12:20)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki – Gumiński 6, Jarosiewicz 6, Akimenko 5, Seroka 4, Jurecki 4, Rogulski 3, Dawydzik 3, Szyba 2, Kowalczyk 1, Bachko 1, Flont, Adamczuk, Podsiadło.